Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cestovanie osamote? Týchto 5 dôvodov ťa presvedčí!

Cestovanie je skvelým zážitkom, skúsenosťou a v neposlednom rade aj dobrodružstvom. Nielen, že sa mnoho naučíš (napríklad nový cudzí jazyk), spoznáš aj veľa zaujímavých ľudí a zažiješ veci, o ktorých si doteraz možno len snívala.

Ak si doteraz cestovala vo dvojici, trojici, prípadne s celou partiou alebo s rodinou, nastal čas, aby si si vyskúšala aj cestovanie osamote. Možno z toho budeš mať zo začiatku obavy. Ver však, že veľmi rýchlo spoznáš mnoho výhod takéhoto cestovania a určite sa znova veľmi rada vydáš na svoju ďalšiu „samotársku“ výpravu. Iste, cestovanie na vlastnú päsť a osamote nie je pre každého. Ak ho však zvažuješ a stále neisto váhaš, týchto 5 dôvodov a výhod takéhoto cestovania by ťa mohlo presvedčiť.

1. Získaš nové priateľstvá

Ak budeš cestovať sama, spoznáš úplne nový rozmer života. Budeš môcť byť totiž natoľko sociálna/asociálna, ako sa ti práve bude chcieť. Nebudeš sa musieť prispôsobovať. Budeš tráviť čas presne tak, ako ti to bude najviac vyhovovať.

Ak sa obávaš cestovať sama len preto, aby si sa vyhla samote, rýchlo na to zabudni. Pretože stále existuje spôsob, ako nadviazať nové vzťahy a priateľstvá. Môžeš sa prihlásiť na nejaké kurzy, prípadne sa dať do reči s neznámymi cudzinami, ktorí budú ubytovaní v rovnakom hosteli ako ty. Možností je nekonečne veľa, stačí si len vybrať a nebáť sa.

2. Si pánom svojho času

Ak cestuješ s partiou ľudí, pravdepodobne sa budeš musieť prispôsobiť a spraviť tisíc kompromisov. To býva často sprevádzané drobnými konfliktami, prípadne množstvom stresu. Na druhej strane – cestovanie s inými môže byť  naozaj veľmi prínosné.

Ak však investuješ do cestovanie svoje vlastné peniaze – nemala by si čas stráviť tak, ako chceš ty bez toho, aby si si musela pýtať povolenie? Ak budeš cestovať sama, nebudeš sa musieť vôbec prispôsobovať. Budeš môcť jesť to, na čo budeš mať práve chuť. Môžeš spať veľa, alebo naopak vôbec. Môžeš liezť na hory alebo navštevovať múzeá a galérie. Je to len na tebe.

3. Opustíš svoju komfortnú zónu

Ak ostávaš celý život vo svojej komfortnej zóne, pravdepodobne sa vôbec nikam neposunieš. Ak nastane chvíľa, kedy ju budeš musieť opustiť, môže to byť pre teba trochu desivé a stresujúce. Nikdy nezistíš, aké to je, ak raz za čas neskúsiš opustiť svoju komfortnú zónu. Cestovanie osamote je jednou z možností, ako tak môžeš urobiť. Skúsenosti a zážitky ktoré zozbieraš, keď opustíš svoj komfortný priestor zvyknú byť tými najlepšími.

Pokračovanie článku nájdeš na druhej strane.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií