fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Brocková: Pôsobenie Švajčiarska v Bezpečnostnej rade OSN prispeje k posilneniu medzinárodného práva

Štátna tajomníčka sa s veľvyslancom Švajčiarskej konfederácie Alexandrom Hoffetom rozprávala aj o rozvoji ekonomických vzťahov.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Pôsobenie Švajčiarska v Bezpečnostnej rade Organizácie Spojených národov prispeje k obnoveniu dôvery v multilateralizmus a k posilneniu medzinárodného práva. Štátna tajomníčka rezortu diplomacie Ingrid Brocková to povedala po stredajšom prijatí veľvyslanca Švajčiarskej konfederácie na Slovensku Alexandra Hoffeta. V tlačovej správe o tom informoval Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

„Švajčiarsko jasne odsúdilo vojenskú agresiu Ruska na Ukrajine, podporilo európske sankcie voči Rusku a ponúklo humanitárnu pomoc nielen Ukrajine, ale aj štátom susediacim s Ukrajinou vrátane Slovenska. To je dôkaz historicky bezprecedentnej podpory Ukrajiny,“ vyhlásila Brocková.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Štátna tajomníčka sa s veľvyslancom rozprávala aj o možnom rozvíjaní slovensko-švajčiarskych vzťahov. „Švajčiarsko je pre nás inšpiráciou v mnohých oblastiach, konkrétne v podpore vedy, výskumu, zelených technológií, energetiky, ale aj v sektore poľnohospodárstva či lesníctva,“ skonštatovala.

Švajčiarsko si tento rok pripomína 20. výročie členstva v Organizácii Spojených národov (OSN) a zároveň sa po prvýkrát vo svojej histórii uchádza o post nestáleho člena Bezpečnostnej rady OSN na roky 2023-24.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Rekordný kvartál pre XTB: 54,4 mil. EUR čistého zisku a viac ako 55 tisíc nových klientov

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Brocková: Pôsobenie Švajčiarska v Bezpečnostnej rade OSN prispeje k posilneniu medzinárodného práva © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií