fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bulharský prezident Radev vymenoval dočasnú vládu, tú povedie bývalý minister práce Donev

Úradnícka vláda povedie Bulharsko do parlamentných volieb, ktoré sa uskutočnia 2. októbra.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.8.2022 (Webnoviny.sk) – Bulharský prezident Rumen Radev v pondelok v snahe odvrátiť politickú a hospodársku krízu v krajine vymenoval dočasnú vládu. Tá povedie Bulharsko do parlamentných volieb, ktoré sa uskutočnia 2. októbra. Radev do čela dočasnej vlády vymenoval bývalého ministra práce Galaba Doneva.

Voľby budú v októbri

Tento krok prišiel po tom, ako tri najväčšie politické strany v krajine nedokázali nájsť spoločnú reč pre vytvorenie životaschopnej koalície.

Júnový rozpad reformnej koalície znamená, že v októbri sa uskutočnia ďalšie parlamentné voľby, už štvrté od apríla 2021. Tie podľa analytikov prinesú do rozdrobeného parlamentu silnejšiu prítomnosť nacionalistických a proruských skupín.

Rozptýlenie obáv ľudí pred mrazom

Všeobecne sa očakáva, že nová administratíva sa pokúsi rozptýliť obavy ľudí zo zimných mrazov v súvislosti s problémami s dodávkami energií, ako aj prehodnotiť postoj krajiny k dovozu ruského plynu.

Ten bol prerušený v apríli po tom, čo bulharskí predstavitelia odmietli požiadavku Moskvy platiť za plyn v rubľoch.

Viac k témam: Bulharský prezident, Dočasná vláda, Hospodárska kríza, Politická kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Bulharský prezident Radev vymenoval dočasnú vládu, tú povedie bývalý minister práce Donev © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Putin telefonoval s korunným princom Salmánom, diskutovali o konflikte na Ukrajine aj v Jemene
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií