fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bundeswehr podporuje Scholzovu myšlienku „železnej kupoly“ pre Európu

Európa by mohla nakúpiť izraelský protiraketový obranný systém Arrow 3.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.8.2022 (Webnoviny.sk) – Veliteľ nemeckého letectva Ingo Gerhartz v pondelok podporil návrh kancelára Olafa Scholza na vytvorenie celoeurópskeho systému protivzdušnej obrany. Referuje o tom web bild.de.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Predovšetkým v oblasti protivzdušnej obrany a pozemnej podpory protivzdušnej obrany má určite zmysel, aby Európania spojili sily,” povedal generálporučík Gerhartz počas návštevy estónskej leteckej základne v Ämari. Podľa neho by Európa mohla nakúpiť izraelský protiraketový obranný systém Arrow 3 a do prevádzky by mohol byť uvedený už v roku 2025. Zdôraznil však, že toto rozhodnutie musí prísť na politickej úrovni.

Nemecký kancelár už skôr uviedol, že má v úmysle vytvoriť celoeurópsky systém protivzdušnej obrany v reakcii na vojnu Ruska proti Ukrajine, pretože doteraz bola Európska únia bezbranná voči možným útokom nepriateľa. Pred študentmi Karlovej univerzity v Prahe v pondelok povedal, že Nemecko by mohlo pomôcť Ukrajine vybudovať delostrelectvo a sily protivzdušnej obrany v koordinácii s ostatnými západnými spojencami.

Viac k témam: Nemecký kancelár, Protiraketový obranný systém Arrow 3, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Bundeswehr podporuje Scholzovu myšlienku „železnej kupoly“ pre Európu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Elektronické cigarety dostanú v Mexiku stopku, krajina zakáže ich predaj
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií