fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bývalé funkcionárky finančnej správy sa postavia pred súd, čelia obžalobe z prijímania úplatku

Denisa Ž. a Kornélia Č. sú obžalované zo zločinu prijímania úplatku.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.9.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na pondelok 19. septembra hlavné pojednávanie vo veci dvoch bývalých funkcionárok Finančného riaditeľstva SR. Denisa Ž. a Kornélia Č. sú obžalované zo zločinu prijímania úplatku.

Predmetom obžaloby je podľa Úradu špeciálnej prokuratúry podozrenie z prijatia úplatkov, ktoré mali súvisieť so zmluvnými vzťahmi a správou IT produktov na finančnej správe. Termíny pojednávaní v tejto veci sú vytýčené aj na utorok 20. septembra a 17. a 18. októbra.

V rámci akcie Mýtnik III orgány činné v trestnom konaní minulý rok obvinili bývalú riaditeľku odboru právnych služieb finančnej správy Denisu Ž. a bývalú riaditeľku odboru verejného obstarávania finančnej správy Kornéliu Č. Ďalšia obvinená v rámci akcie Mýtnik III, bývalá prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová vinu priznala a v rámci dohody o vine a treste jej súd uložil podmienečný trest.

Viac k témam: Akcia “Mýtnik III”, Súdy, Úplatky
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalé funkcionárky finančnej správy sa postavia pred súd, čelia obžalobe z prijímania úplatku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií