fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nitra je najväčším skokanom v otvorenosti samospráv spomedzi veľkých miest, v rebríčku si polepšila o 60 priečok

Nitra bola dlhé roky označovaná za mesto korupcie a klientelizmu, teraz sa v otázke otvorenosti vytiahla medzi najlepšie mestá.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.10.2022 (Webnoviny.sk) – Transparency International Slovensko (TIS) vo štvrtok 6. októbra zverejnila rebríček otvorenosti samospráv, podľa ktorého je Nitra najväčším skokanom z veľkých miest a štvrtým spomedzi všetkých 100 hodnotených miest.

Informuje o tom v tlačovej správe hovorca mesta Tomáš Holúbek, ktorý dodal, že deň pred hodnotením TIS zverejnila Nadácia Zastavme korupciu rebríček, podľa ktorého je Nitra v súťažení zákaziek na druhom mieste spomedzi veľkých miest.

Nitra bola podľa jej primátora Mareka Hattasa dlhé roky označovaná za mesto korupcie a klientelizmu, no podarilo sa ju “vytiahnuť z dna a dostať ju medzi najlepšie mestá, pokiaľ ide o otvorenosť”.

TIS zverejňuje rebríček otvorenosti miest pravidelne od roku 2010. V poslednom rebríčku z roku 2018 skončila Nitra na 76. mieste a bola posledná spomedzi krajských miest. Teraz poskočila o 60 miest a v aktuálnom hodnotení je na 16. priečke.

Viac k témam: mestá a obce, otvorenosť samospráv, Samospráva, Transparentnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Nitra je najväčším skokanom v otvorenosti samospráv spomedzi veľkých miest, v rebríčku si polepšila o 60 priečok © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Fico označil za šialené, že Brusel navrhuje odňať Maďarsku miliardy z eurofondov. Reagoval aj Heger
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií