fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Často a rada opakuješ „ľúbim ťa?“ V týchto situáciách to radšej nerob

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľúbim ťa. Dve slová, ktoré v sebe nesú nekonečné množstvo emócií. Aj napriek tomu ich však často používame neuvážene v situáciách, kedy to nemyslíme vážne, alebo kedy sa to vôbec nehodí. Pri vyslovení týchto slov by si mala byť maximálne opatrná a v týchto situáciách ich radšej nevyslovovať:

1. Keď si opitá

Alkohol by nemal byť tvojím najlepším priateľom v prípade, že ide o vyjadrenia citov a pocitov. Keď prvýkrát povieš svojmu partnerovi, že ho ľúbiš, nemala by si byť pri tom opitá. Alkohol totiž znižuje nie len mieru toho, ako vnímaš, čo rozprávaš, ale aj tvoju dôveryhodnosť.

2. Práve si ukončila dlhší vzťah

Po rozchode bývame všetky zraniteľne a citlivé. Pravdepodobne si aj ty dala do vzťahu všetko a obetovala si mu veľa, nevyšlo to však podľa tvojich predstáv a ostala si zlomená a zničená. Je jasné, že sa budeš snažiť nájsť útočisko v niekom inom. Je v poriadku, že začneš nový vzťah, keď sa cítiš pripravená, nehovor však príliš skoro o láske. Tvoj partner by to nemusel brať vážne a ty zrejme tiež nemáš úplne jasno vo svojich pocitoch.

Prečítajte si tiež:
Židovský fotograf tieto snímky zakopal, aby ich nacisti nenašli. Nahliadnite do časov najväčšej genocídy prostredníctvom mrazivých záberov

3. On je po dlhodobom vzťahu

Podobne ako ty, ani on na to nie je pripravený. Mohla by si ho skôr odohnať, ako pritiahnuť k sebe.

4. Nedávno si tvoj partner prešiel tragickým zážitkom

Tragická strata v rodine alebo iná nešťastná udalosť v rodine tvojho partnera zrejme poznačila a aj keď momentálne potrebuje oporu, nevybaľ naňho hneď svoje city. Nemusel by ich totiž prijať.

5. Ste len na začiatku

Ak ste len nedávno začali váš vzťah, mala by si radšej počkať. Nie je to totiž najlepšie vybaliť naňho hneď, že ho ľúbiš. Nebral by tvoje slová vážne a ušiel by kade ľahšie.

6. Máš očakávania, že povie to isté

Keď prvýkrát povieš svojmu partnerovi, že ho ľúbiš, nemala by si očakávať, že to povie tiež. Mala by si to povedať vtedy, ak nič nečakáš späť. Vtedy to bude správne.

7. Cítiš sa nútená povedať to

Nikdy by si to nemala hovoriť nasilu, keď si myslíš, že sa to od teba očakáva.

Prečítajte si tiež:
Viete, ktoré veci sa dieťa naučí ešte pred narodením? Ide o tieto tri

Foto: Pexels
Zdroj: www.relrules.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií