fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Červený kríž aj OSN rokujú o evakuácii ľudí z oceliarne Azovstaľ v Mariupole

Starosta Mariupoľa vyzval všetkých medzinárodných partnerov, aby sa zjednotili za jedným cieľom.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.4.2022 (Webnoviny.sk) – Misia Organizácie Spojených národov (OSN) a Červený kríž rokujú o zabezpečení evakuácie stoviek ľudí z oceliarne Azovstaľ v ukrajinskom meste Mariupoľ. V sobotu to v ukrajinskej televízii povedal tamojší starosta Vadim Bojčenko s tým, že očakávajú odpoveď.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zároveň vyzval „všetkých medzinárodných partnerov, aby sa zjednotili za jedným cieľom – zachrániť životy miestnych obyvateľov, zachrániť pevnosť a tých miestnych obyvateľov, ktorí sa teraz ukrývajú v protileteckých krytoch Azovstaľu“. Informuje o tom televízia CNN.

Úrad ukrajinského prezidenta v piatok uviedol, že majú plán na evakuáciu oceliarne. Ukrajinskí predstavitelia však neskôr povedali, že Rusi zablokovali prístup k závodu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: Evakuácia, Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Červený kríž aj OSN rokujú o evakuácii ľudí z oceliarne Azovstaľ v Mariupole © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií