Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Česko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom o ďalšie týždne

Českým policajtom budú pomáhať aj príslušníci Colnej správy ČR.

27.10.2022 (Webnoviny.sk) – Česká vláda vo štvrtok schválila predĺženie kontrol na hraniciach so Slovenskom. Ako informuje v tlačovej správe hovorkyňa českého ministerstva vnútra Klára Dlubalová, vláda predĺžila o ďalších 45 dní opatrenia, ktoré zaviedla pre prudký nárast nelegálnej migrácie, zvýšenú cezhraničnú aktivitu organizovaných skupín prevádzačov a zhoršenie migračnej a bezpečnostnej situácie na vonkajších hraniciach EÚ.

Kontroly na vnútorných hraniciach so Slovenskom tak budú prebiehať až do 12. decembra 2022. Minimálne 15 dní budú policajtom naďalej pomáhať s ochranou hraníc aj vojaci v činnej službe a príslušníci Colnej správy ČR, a to v počte 80, respektíve 60 osôb.

„Voľný pohyb osôb v rámci schengenu je výdobytok mojej generácie, o ktorý nechceme prísť. Predĺženie je čiastkové a krátkodobé riešenie, ktoré je ale v tejto chvíli nevyhnutné na ochranu bezpečnosti v Českej republike. Túto dobu využijeme na rokovanie ako so slovenskou stranou, tak aj na úrovni EÚ,“ uviedol český minister vnútra Vít Rakúšan s tým, že sa problematikou nelegálnej migrácie bude zaoberať aj pri svojej ceste na západný Balkán.

Viac k témam: Hranice Slovenska, Kontroly na hraniciach, Migranti, Nelegálna migrácia, Schengen
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom o ďalšie týždne © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií