fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Český dokument LES, z ktorého behá mráz po chrbte

Máte radi strašidelné príbehy? Pozrite si dokument LES od Petra Esterky, z ktorého brehá mráz po chrbte.

Máte tip? napíšte nám mailom

Krátky dokument natočila trojica Čechov v podaní Petra Esterky, Petra Purmenského, Michaeal Purmenského. Celý dokument sa odohráva v chřibskom lese.

Dokument LES

Trojica vyšetrovateľských amatérov sa vydala do lesa, kde sa zaoberajú pádom lietadla z roku 1952. Okrem pádu lietadla sa na mieste zvanom Bradlo odohralo ešte niekoľko dramatických udalostí. Trojica sa pokúsi nadviazať kontakt s nadprirodzenými silami.

Natáčanie prebiehalo začiatkom októbra 2021 v chřibských lesoch a trvalo dve noci.

Letecké nešťastie v roku 1952

Na hore Bradlo sa 30. novembra 1952 zrútilo lietadlo dopravného pluku v Prahe. Lietadlom boli prepravované letáky denníku Rudé právo. Osudného dňa bolo počasie mimoriadne zlé. Prevládala nízka oblačnosť s veľmi malou viditeľnosťou a navyše hrozila tvorba námrazy. Posádka bola so situáciou oboznámená a vedela, že let bude riskantný.

K havárii prišlo pred deviatou hodinou večer, kedy posádka stratila kurz na trase Praha-Brno. V domnienke, že sa nachádzajú niekde v priestore Svatobořic, chceli kurz upraviť, stroj otočiť a následne pristáť v Brne. To, že majú pod sebou pohorie, žiaľ, netušili. Pri klesaní prišlo k nárazu do južnej časti svahu Bradla, asi 1,5 km od obce Vřesovice. Lietadlo bolo zničené a v troskách zahynulo celkom päť členov posádky.

Prečítajte si tiež:
Pri prvom stretnutí rozhoduje prvých 7 sekúnd. Vďaka týmto 7 tipom sa vám za tento čas podarí urobiť dojem
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj turistika youtube leteckabadatelna
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií