fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo o tebe prezradí farba, ktorú práve nosíš? Čítaj!

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý má svoju obľúbenú farbu, ktorej dáva prednosť. O čom vypovedá farba, ktorá prevláda v tvojom šatníku? Odpoveď ti dá výskum švajčiarskeho psychológa Maxa Lushera.

Čierna

Čierna je farbou absolútnej dokončenosti, preto býva vyjadrením myšlienky “ničoho”. Vypovedá o tom, že máte tajomstvá, o ktoré sa nechcete deliť. Ide o farbu elegancie a prepychu, v ktorej budete vždy vyzerať dobre.

Šedá

Túto farbu si vyberajú ľudia, ktorí sa boja dať o sebe vedieť príliš hlasne. Možno sa snažia byť nenápadný aj preto, že chcú niečo získať. Každopádne je to neutrálna farba – nie je ani farebná, ani tmavá, ani svetlá.

Biela

Znamená absolútnu slobodu ako v zmysle prekážok, tak v zmysle možností. Práve pre to si nevesty obliekajú biele svadobné šaty. Biela je taktiež farbou zmierenia, ale i fyzickej smrti. Táto farba v sebe nenesie žiadnu informáciu a prednosť v šatníku jej dávajú ľudia s podobne utvoreným charakterom.

Žltá

Ak obľubuješ žltú si pokojný a prívetivý človek so zmyslom pre humor. Žltá je farbou uvoľnenia a kto jej dáva prednosť hľadá možnosti oslobodenia, ktoré by mu prinieslo šťastie. Tejto farbe dávajú prednosť aj ľudia, ktorí hľadajú nový, uvoľnený vzťah, ktorý by im poskytol možnosti a pomohol dosiahnuť to, po čom túžia. Pokiaľ niekto žltú odmieta, je to prázdny a izolovaný človek, ktorý môže byť aj krajne podráždený.

Prečítajte si tiež:
Courteney Cox, Monica zo seriálu Priatelia, sa vďaka plastikám zmenila na nepoznanie! Z krásnej ženy je teraz toto

Pokračovanie na ďalšej strane

Červená

Je pokladaná za najviac sexuálne príťažlivú farbu. Zvyšuje krvný tlak, zrýchľuje tep a dýchanie. Človek, ktorý má v obľube červenú, je cieľavedomý, niekedy až agresívny. Vpred ide hlava – nehlava a v obliekaní sa nebráni ani odvážnym experimentom. Milovníci červenej zväčša dosiahnú, čo chcú a odporovať im je ťažké. Ak červenú obľubuješ, pravdepodobne si vášnivá a energická osobnosť. Ak však táto farba vo vás vyvoláva podráždenie, podľa výskumov, ste verní a stáli, no trpíte komplexom menejcennosti.

Modrá

Úsmev je u ľudí, ktorí nosia prevažne modrú, vzácny. Získať si dôveru týchto ľudí je veľmi náročné a podarí sa to len tým, ktorých si preverili časom. Ak nosíš modrú, si pokojný, vo svojom okolí vzbudzuješ dôveru a často sa nachádzaš vo vyváženom stave bez napätia. Tep, tlak i frekvencia dýchania pri pohľade na modrú farbu klesá.

Fialová

Fialová spája červenú a modrú, čo znamená, že ste vášnivá, no zároveň pokojná povaha. Ide o farbu, ktorá zosobňuje všetko, čo je neštandardné. Ak dávate prednosť fialovej, prajete si pravdepodobne magický vzťah. Chcete byť očarovaní a zároveň očarovať svojim šarmom. Experimentálne bolo dokázané, že až 75% detí do veku pohlavnej zrelosti dávajú prednosť fialovej a to bez ohľadu na pohlavie. Pripisuje sa to tomu, že ide o spojenie červenej a modrej.

Prečítajte si tiež:
Žilinské lampióny šťastia narobili v meste poriadny neporiadok. Ľudia sa búria!

Ružová

Ružová je farbou nežnosti, miernosti, láskavosti a snenia. Spája v sebe bielu a červenú, takže sloboda zmierňuje vášeň a v tom tkvie čaro ružovej. Ak obľubujete práve túto farbu, neznesiete násilie v akejkoľvek forme a volíte život v ľahkom a pohodlnom svete, ktorý si sami vymyslíte. Potrebujete vedľa seba človeka, s ktorým by ste žili pokojne a bez strachu.

Pokračovanie na ďalšej strane

Zelená

Ak obľubuješ zelenú, tvoja duša je pre ostatných skutočnou záhadou. Táto tajomnosť je základnou súčasťou tvojho pôvabu. Náklonnosť k tejto farbe vypovedá tiež o tom, že si si vedomý svojej prevahy, sily a moci. Chceš sa páčiť, túžiš po uznaní a bojíš sa podľahnúť. Tiež sa snažíš vyhnúť cudziemu vplyvu a hľadáš vlastné presadenie.

Blankytová

Ak dávaš prednosť tejto farbe, si veselý a bezstarostný. Svetlomodrá je farbou ľahkomyseľnosti a nenáročnosti. Nikoho nedráždiš a zapadneš do každej spoločnosti. Svetlomodrá je ono „okúzľujúce nič“,o ktorom hovoril Goethe.

Hnedá

Milovníci hnedej sú zvyknutí všetko robiť s citom, uvážene a obratne. Nikde sa neponáhľajú a to je v dnešnom svete vzácny jav. Títo ľudia túžia po fyzickom oddychu a pokoji. Hnedú obľubujú i ľudia, ktorí prikladajú veľký význam svojmu zdraviu a tiež tí, ktorí si potrpia na stabilite, rodine a tradíciách. Človek, ktorý touto farbou opovrhuje, hľadá sám seba.

 

Zdroj: pronaladu.cz

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií