fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

COVID-19: Očkujú sa ďalšie skupiny ľudí od 60 rokov

Ministerstvo zdravotníctva otvára očkovacie kapacity priebežne, podľa doručených dodávok vakcín od výrobcov a dostupných kapacít očkovacích centier. Očkovacie termíny sa otvárajú tak, aby každá jedna dostupná dávka vakcíny nebola uložená v sklade, ale aby bola v čo najkratšom čase podaná ľuďom, pretože len rýchla vakcinácia pomôže ochrániť tých najohrozenejších. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Rovnako ako v minulosti, naďalej sú nové otvorené termíny zverejňované na stránke korona.gov.sk v reálnom čase.

Od budúceho týždňa bude platiť aktualizovaná očkovacia stratégia a na jej základe sa otvorili vakcinačné termíny pre osoby nad 60 rokov. Z toho dôvodu bol upravený aj registračný formulár, ktorý umožnil prihlásiť sa len osobám starším ako 60, resp. 70 rokov.

 

Ak sa vám včera nepodarilo zaregistrovať vás alebo vašich blízkych na očkovanie, ministerstvo sa ospravedlňuje, vraj bol dopyt bol veľmi veľký. Počet nových termínov by sa však v najbližších týždňoch mal zvyšovať a zhruba takto sa budú otvárať najbližšie dni:

 

  • pondelok a utorok vo večerných hodinách bude postupne pribúdať 29 700 nových termínov na očkovanie vakcínou od spoločnosti Pfizer pre ľudí starších ako 70 rokov,
  • v stredu alebo štvrtok vo večerných hodinách bude postupne pribúdať minimálne 30 000 nových termínov na očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca pre ľudí vo veku 60-70 rokov.

 

Podľa plánovaných dodávok vakcín by ich malo v najbližších týždňoch prichádzať čoraz viac, môžeme preto očakávať čoraz vyšší počet nových termínov na registráciu.

Prečítajte si tiež:
Slovensko pravdepodobne potichu nakúpilo tisíce vakcín Sputnik V

Národné centrum zdravotníckych informácií v súčasnosti tiež pracuje na zmenách registračného formulára, ktoré by mali viesť k jednoduchšiemu registrovaniu na očkovanie.

Za akékoľvek technické komplikácie sa ospravedlňujú, pracujú na zlepšeniach.

Viac informácií o očkovaní proti Covidu-19 nájdete na stránke: Slovensko proti Covidu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj korona mzsr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií