fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Daniari odhalili ďalší podvod s fiktívnymi nákupmi zo zahraničia, podnikateľ zaplatí pokutu vyše milión eur

Kontrolovaný subjekt bude musieť doplatiť štátu rozdiel dane z príjmov vo výške viac ako 1,26 milióna eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.6.2022 (Webnoviny.sk) – Kontrolórom finančnej správy sa podarilo odhaliť podvod fiktívnych dovozov PC komponentov. Prišli na to počas daňovej kontroly dane z príjmov u jedného daňového subjektu, ktorý deklaroval nákup počítačových komponentov z tretích štátov.

Kontrolovaný subjekt bude musieť doplatiť štátu rozdiel dane z príjmov vo výške viac ako 1,26 milióna eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

„Spoluprácou daňového úradu s colným úradom bolo zistené, že za kontrolované obdobie uvedený subjekt nedoviezol z tretích krajín žiadny tovar. Za kontrolované obdobie nebol zistený žiadny prípad dovozu z tretích krajín, kde by bol subjekt figuroval ako dovozca alebo deklarant,” uviedla hovorkyňa finančnej správy.

Daňový subjekt zároveň nevedel preukázať obstaranie tovaru zaúčtovaného v daňových nákladoch. „Na základe zistených skutočností tak nebolo možné nákup počítačových komponentov vo výške 6 miliónov eur uznať do daňových výdavkov,” dodala Rybanská.

Viac k témam: Krátenie daní, Podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Daniari odhalili ďalší podvod s fiktívnymi nákupmi zo zahraničia, podnikateľ zaplatí pokutu vyše milión eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zlá finančná situácia hydrometeorologického ústavu sa musí podľa Budaja vyriešiť v krátkom čase
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií