fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hokej na Slovensku upadá. Toto sú naše prognózy na najbližšie obdobie

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovenský hokej, náš národný šport, ktorý prinášal toľko šťastia a radosti do sŕdc milovníkom najkrajšieho športu, na svete upadá.

Kto by si nepamätal nádhernú éru samostatného Slovenska v ľadovom hokeji? Najprv v priebehu troch rokov postup z (nepochopiteľného umiestnenia Slovenska do C kategórie) C kategórie do elity a následne tri vzácne kovy za prvé tri roky aktuálneho tisícročia. To boli časy, ktoré sa pri aktuálnom systéme vrátia len horko-ťažko.

ZOH 2010 Vancouver
Slovenská národná reprezentácia na ZOH 2010

Niekdajší počet našich hráčov v NHL, kedy ich tam boli desiatky, sa za posledné desaťročie rapídne znížil a aj tí, ktorých tam momentálne máme nemajú potenciál sa stať ďalším Bondrom, Chárom, Hossom či Petrom Šťastným. Môžeme si všimnúť, že svetovo rešpektovaní slovenskí hráči, boli poväčšine hokejovo vychovávaní ešte za Československa.

Rok čo rok sa slovenská reprezentácia začína viac a viac trápiť aj proti hokejovým trpaslíkom. Predpokladá sa, že do desiatich rokov bude hrať Slovensko v B kategórií, ak nenastane hokejová revolúcia a všetko sa neotočí o 180° k pozitívnejšiemu vývoju aktuálnej situácie. V Podľa môjho názoru treba v prvom rade kompletne zmeniť vedenie SZĽH vymenením aktuálneho vedenia za ľudí, ktorým je hokej bližší ako peniaze.

Prečítajte si tiež:
Dieťa minulosti, ktoré dobehla budúcnosť - blog

Revolúcia akéhokoľvek charakteru by slovenskému hokeju radikálne pomohla. A všetko to začína u mládeže. Komunistický systém dokázal využiť potenciál talentov, respektíve ho zveľaďovať. Momentálne to funguje asi takto – máš peniaze, hráš. Deti, ktoré sú vychovávané a vyrastali v bohatých rodinách síce talent mať nemusia, ale každopádne hrať budú, asi všetci vieme, vďaka čomu… Na druhej strane deti, ktoré talentu majú na rozdávanie a narodili sa do nie veľmi finančne zabezpečenej rodiny, majú smolu. Predsa hokej je finančne náročný šport a nie každý si ho môže dovoliť.

Môžeme iba dúfať, že staré, doslova zlaté časy, sa vrátia a my si budeme môcť opäť zakričať: „Sme majstri sveta!“. Síce väčšina fanúšikov by bola rada, ak by na ďalšie májové Majstrovstvá sveta slovenská reprezentácia postúpila po trojročnej absencii aspoň medzi osmičku najlepších tímov v elitnej kategórií.

Foto: Wikipedia

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií