fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Donald Trump mladší sa stretol s výborom vyšetrujúcim útok na Kapitol, videli ho v zákulisí zhromaždenia

Trump Jr. je jedným z takmer tisícky svedkov, ktorých výbor vypočul v rámci svojho vyšetrovania udalostí zo 6. januára 2021.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2022 (Webnoviny.sk) – Najstarší syn bývalého prezidenta Donalda Trumpa sa stretol s výborom amerického Kongresu, ktorý vyšetruje útok na Kapitol zo 6. januára 2021. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na dvoch ľudí oboznámených so situáciou.

O Donalda Trumpa Jr. sa výbor pravdepodobne zaujíma pre jeho blízkosť k otcovi v deň nepokojov. Mladšieho Trumpa bolo vidno v zákulisí zhromaždenia pri Bielom dome, ktoré sa uskutočnilo predtým, ako podporovatelia bývalého prezidenta vtrhli do Kapitolu, a tiež vyzýval Biely dom, aby jeho otec odsúdil nepokoje.

Pred výborom vypovedala Trumpová

Trump Jr. je jedným z takmer tisícky svedkov, ktorých výbor vypočul v rámci svojho vyšetrovania. S výborom už pritom v apríli hovorili aj dcéra bývalého prezidenta Ivanka Trumpová a jej manžel Jared Kushner.

Výbor siedmich demokratov a dvoch republikánov sa snaží ukončiť svoje takmer 11-mesačné vyšetrovanie a presunúť sa do fázy verejného vypočúvania. Pojednávania sa začnú 9. júna a budú trvať štyri týždne. Zákonodarcovia očakávajú, že predvedú svedkov a predložia dôkazy v snahe poučiť verejnosť o celom rozsahu útoku a úlohe Donalda Trumpa v ňom.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinská bezpečnostná služba má dôkazy o vojnových zločinoch ruských vojakov, tvrdí prezident Zelenskyj

Trump odmietol prijať volebnú prehru

Trumpovi priaznivci vtrhli do washingtonského Kapitolu, keď sa Kongres chystal potvrdiť volebné víťazstvo Joea Bidena. Bývalý prezident pritom odmietal prijať volebnú prehru a bez dôkazov opakovane tvrdil, že je obeťou rozsiahleho volebného podvodu.

Vyšetrovatelia si myslia, že prejav, ktorý Trump urobil na spomenutom zhromaždení, podnietil jeho stúpencov k násilným činom.

Viac k témam: útok na Kapitol
Zdroj: Webnoviny.sk – Donald Trump mladší sa stretol s výborom vyšetrujúcim útok na Kapitol, videli ho v zákulisí zhromaždenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií