fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská bezpečnostná služba má dôkazy o vojnových zločinoch ruských vojakov, tvrdí prezident Zelenskyj

Ukrajina má tiež nahrávky vojnových zajatcov, ktorí sa priznali k zabíjaniu ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská bezpečnostná služba zachytila komunikácie ruských vojakov, ktoré poskytujú dôkazy o vojnových zločinoch.

V rozhovore pre reláciu 60 minutes televízie CBS, ktorého ukážku odvysielali v piatok, to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajina má tiež nahrávky vojnových zajatcov, ktorí sa priznali k zabíjaniu ľudí, väznení piloti mali pri sebe mapy s civilnými cieľmi bombardovania a úrady tiež vedú vyšetrovania založené na pozostatkoch zosnulých, povedal politik.

„Každý, kto rozhodol, kto vydal rozkaz, kto splnil rozkaz,“ je vinný z vojnového zločinu, povedal tiež Zelenskyj a dodal, že verí, že jedným zo zodpovedných je aj ruský prezident Vladimir Putin.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská bezpečnostná služba má dôkazy o vojnových zločinoch ruských vojakov, tvrdí prezident Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií