fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dráma počas krstu: Kňaza, ktorý takmer utopil dieťa, už rieši polícia

Máte tip? napíšte nám mailom

Ruský pravoslávny kňaz si poriadne zavaril. Pri krste ublížil dieťaťu a spôsobil mu traumu. 

Na internet sa dostalo video, ktoré znepokojilo mnohých ľudí. Slávnostný obrat krstu v malom kostole v ruskom meste Gatchina sa zmenil na drámu. Podľa ruskej pravoslávnej tradície sa dieťa považuje za pokrstené vtedy, keď je trikrát ponorené do svätej vody. Po svojom si to však vysvetlil ruský kňaz Vasily Necheporenko.

Na videu jasne vidieť, že dieťa plače a vzopiera sa. To však pri krstoch nie je až tak neobvyklé. Neobvyklý je už však spôsob, akým dieťa kňaz krstil. Niekoľkokrát ho potopil do kade s vodou a zaobchádzal s ním naozaj drastickým spôsobom. Keď sa už matka dieťaťa rozhodla zakročiť a vziať si dieťa späť, kňaz ju odstrčil a opäť ponoril dieťa pod vodu. 

„Chlapec plakal. Bola som vyľakaná a pribehla som k nemu,” povedala pre Fontanka. „Má škrabance na krku a ramene. Teraz trpí záchvatmi paniky a je hysterické.“  Po obrade sa rodina rozhodla nahlásiť incident polícii. Kňaz obhajuje svoje konanie dlhoročnou praxou a tvrdí, že takto obrat vykonáva vždy. Prípad vyšetruje polícia a vedenie ruskej pravoslávnej cirkvi pozastavilo kňazovi činnosť.

Prečítajte si tiež:
Internetový zabávač Dušan Goga, ktorý bol 4 roky nezvestný, zomrel

Video pobúrilo viacerých ľudí na internete. Medzi komentármi sa objavili aj názory veriacich ľudí, ktorí sa rovnako ako väčšina ostatných s konaním kňaza nestotožňujú a považujú ho za násilné. Podľa názoru cirkevného hodnostára sa v minulosti už podobné prípady stali a dokonca sa zistilo, že kňazi boli údajne posadnutí diablom. V takýchto prípadoch je potrebné privolať kňaza, ktorý sa zaoberá exorcizmom.

Zdroj: fontanka.ru tvnoviny.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií