Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Drony, bezpilotné lietadlá 21. storočia. Tu je o nich pár faktov!

Tento článok ti prezradí to, čo o dronoch (možno) nevieš!

Dnes na nebi nájdeme drony aj v oblastiach kde sa nebojuje. Vzduchom ich preháňajú hasiči, fotografovia, filmári, správci dopravných ciest a železníc, poľnohospodári, stavbári, policajti, modelári a deti. Dnes si svoj profesionálny Dron môžete kúpiť aj vy! Drony možno nájsť za rôzne ceny, no v tomto prípade cena = kvalita. Pri výbere Drona hrá rolu výdrž batérie, dolet, kvalita obrazu a mnoho ďaľších prvkov. Ak patríš medzi priaznivcov najnovších technológií, tak ťa Dron určite zaujal a stále zaujíma. S týmto zariadením modernej doby môžeš robiť čokoľvek. Od voľnej zábavy až po prácu. V tomto článku ti prezradíme o Dronoch to, čo (možno) nevieš!

1. Prvé „ozbrojené bezpilotné lietadlo“ bolo postavené na to, aby dostalo Usámu bin Ládina.

Týždeň pred útokom „9/11“ sa rada pre národnú bezpečnosť dohodla, že ozbrojený Predátor nebol pripravený na to, aby bol nasadený do misie. K prvému známemu zabíjaniu Dronmi došlo v novembri 2001, keď Predator zamieril jeho cieľ, ktorým bol Mohammed Atef, veliteľ Al-Kájdy v Afganistane.

Ozbrojený dron

2. Ktorá krajina začala vyrábať Drony?

Izrael je najväčším svetovým vývozcom Dronov. Izrael túto technológiu predal do viac ako 20 krajín po celom svete.

Dron1

3. Počet životov, ktorých Drone vzal, je otrasný.

„Bureau Investigation Journalism“ hlási, že od júna 2004 do polovice septembra 2012, Dron zabil približne 2,562-3,325 ľudí v Pakistane, z ktorých 474 až 881 boli civilisti vrátane 176 detí.

dron2

4. Ale potom, Drony začali pomáhať.

Táto technológia najprv obmedzená na sektor obrany, sa rozšírila na pomoc ľudstvu. MVO zvláda zásoby liekov pre ľudí v odľahlých afrických dedinách, do ktorých sa nemôžu dostať dostatočne rýchlo. To je dôvod, prečo posielaju Dronov.

dron3

5. Polícia ich takisto používa na boj proti trestnej činnosti.

Policajné oddelenia po celej Európe plánujú kúpiť tieto bezpilotné lietadlá, ktoré možno použiť na účel policajného dozoru a súvisiacich činností. Drony používa dokonca aj FBI. Policajti môžu s Dronmi robiť čokoľvek, čo sa im zachce.

Drone 5

6. Dron sa tiež používa na donášku pizze.

Nižšie uvedená pizzéria na začiatku tohto roka zverejnila video, kde doručenie pizze prebieha prostredníctvom Dronov. Hlavnou myšlienkou bolo, že Drony mohli doručiť pizzu do vášho domu rýchlejšie ako auto či motorka a jedlo by bolo o to teplejšie a chutnejšie.

7. Taktiež pomôže poľnohospodárom.

Poľnohospodári majú ťažkú prácu, ktorú im ale Drony môžu uľahčiť: sú skvelý spôsob, ako urobiť letecký prieskum plodín. Týmto spôsobom si môžu poľnohospodári zistiť, či ich zavlažovacie systémy pracujú, ako ich rastliny rastú, ale môžu si aj zistiť, či niektoré z rastlín nie sú choré alebo poškodené. Obratnosť Dronov príde vhod, zatiaľ čo majiteľ môže sedieť v pohodlí.

dron4

8. Okrem futbalu budú slúžiť aj na majstrovstvách v krikete.

Potom, čo sa Drony preslávili vo futbale, prichádzajú aj do hry s názvom „Kriket“. Drony majú priniesť vtáčí pohľad na majestátne štadióny.

dron5

9. Aj na svadbu!

Tieto bezpilotné lietadlá sú tiež používané na zachytenie každého okamihu tejto krásnej udalosti. Teraz sa deti nebudú cítit, že prišli o akýkoľvek okamih svadby, pretože „všetky uhly sú nahraté!“.

dron6

zdroj: topyaps.com | dronpilot.cz | google.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií