fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Drsný zákrok policajtov kvôli rúšku! Dieťa ostalo na ulici samé

Pri stredajšom incidente mestskí policajti v Uherskom Hradišti tvrdo zakročili proti mužovi, ktorý išiel s dieťaťom po ulici bez zakrytých dýchacích ciest.

Máte tip? napíšte nám mailom

Postup dvojice mestských policajtov vyvolal veľkú kritiku, starosta mesta Stanislav Blaha označil reakciu policajtov za neprimeranú a ľudsky necitlivú, aj keď bol podľa neho vykonaný podľa predpisov, informuje Blesk.cz.

Videozáznam, ktorý sa objavil na sociálnej sieti Facebook, zachytil samotný zákrok, kedy sa dvaja mestskí policajti snažia spacifikovať muža, ktorý nemá nasadené rúško ani respirátor, odmieta sa legitimovať a s políciou nespolupracuje. Dotyčný muž bol na ulici so svojim malým synom, ktorého udalosť značne rozrušila.

Konali v súlade s predpismi

Zásah dvojice mestských policajtov vyvolal búrlivé reakcie, incidentom sa zaoberá už aj štátna polícia a strážnici boli zatiaľ postavení mimo službu. Podľa starostu Uherského Hradiště Stanislava Blahy (ODS) konali v súlade s predpismi, ale mali sa zachovať inak.

“Z môjho pohľadu bol zákrok neprimeraný v danej situácii a ľudsky necitlivý. A vzhľadom k prítomnosti dieťaťa si myslím, že malo byť postupované inak, menej dôrazne,” povedal Blaha pre český Blesk.cz.

Chcel sa iba nadýchať čerstvého vzduchu

Advokát poškodeného Filip Petráš uviedol, že si jeho klient s trojročným synom ochranné prostriedky dali dole na cestu asi 30 metrov medzi obchodom a autom. Po tom, čo ho zastavili mestskí policajti, sa podľa neho muž obhajoval tým, že sa chce nadýchať čerstvého vzduchu. Podľa Petráša jeho klient po tom, čo ho hliadka odviedla na stanicu, nebol informovaný o tom, čo sa s jeho trojročným synom deje.

Prečítajte si tiež:
Najviac nových prípadov COVID-19 je z Prešovského kraja
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj blesk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií