fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Známe ,,conversky” už kúpite aj v dúhovom prevedení. Čo je za tým?

Máte tip? napíšte nám mailom

Firma Converse, ktorá sa špecializuje predovšetkým na výrobu tenisiek s typicky gumenou podrážkou, sa tentoraz pri výrobe súčasnej kolekcie zamerala na často diskutovanú a odcudzovanú skupinu ľudí – gayov.

Sú iní, no predsa sú to ľudia. Žijú medzi nami, no občas sa tvárime, že neexistujú. Vidíme ich, no radšej odvraciame tváre a šuškáme si o nich.

Len nedávno sme písali o teniskách vyrobených z ananásu, ktoré sú nielen mimoriadne ekologické, ale vďaka podšívke zo 100 % priedušného mikrovlákna zabezpečia nositeľovi tejto obuvi i maximálny pocit sucha počas celej doby nosenia, vedia zabezpečiť aj reguláciu teploty chodidla – sľubujú ani teplo, ani zimu. Kto sa už stretol s omŕzajúcimi prstami na nohách, a to nemusel byť ani mráz alebo s vlhkými a zapáchajúcimi ponožkami vždy, keď sa vyzul (a nie ojedinele i v spoločnosti), vie, aké je to nepríjemné.

Znakom je dúhová farba

Vedeli ste, že máme na trhu ďalšiu novinku, ktorá sa chystá urobiť vo svete obuvi obrovské boom? Má ju na svedomí známa firma Converse, ktorej aspoň jeden model nechýba aj u vás v skrinke na topánky. Tá sa rozhodla vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a zakomponovať do tenisiek trochu viac farieb, na aké sme pri tomto type obuvi zvyknutí, stali sa z nich dúhové. 

Zdroj: etsy.com

Inšpiráciou bol dnešný svet a sexuálna rozmanitosť, píše sa na stránke spoločnosti. Spojila to do jedného a vznikol pár jedinečných tenisiek s dúhovou podtlačou. Zaujímavé je, že firma ich nevyrába iba vo veľkosti pre dospelých, tešiť sa z nich môžu aj deti. Stihli sa v nich prostredníctvom sociálnych sietí už pochváliť i známe osobnosti. 

Miley Cyrus And The Happy Hippie Foundation Team Up With Converse For Pride converse instagram post 7
Tieto tenisky nosí i Miley Cyrus, známa aj ako Hana Montana. Zdroj: oceanup.com

Ich cena sa pohybuje okolo 60-70 $, nie je tu však započítaná doprava, tá je do všetkých krajín sveta zadarmo. Celkový zoznam obsahuje až 8 rôznych modelov, konkrétne 4 s dúhovou a 4 v súvislosti s takzvanou transgenderovou komunitou. Bohatý výber tenisiek si môžete pozrieť a zakúpiť cez stránku etsy.com. Dizajn je ručne maľovaný a následne šetrne impregnovaný jemnou vrstvou prehľadného tmelu. Zachová sa tým tvrdosť obuvi a nehrozí, že aj keby ste v nich zmokli, dúhová farba by išla za vami. 

Zdroj: twitter.com/Calvin Stowell

To, že sa dajú kúpiť aj v detskej veľkosti, je pre niektorých zarážajúce. Firma sa však obhajuje tým, že je dôležité o homosexuálnych pároch hovoriť už v detskom veku. Aký je váš názor?

Zdroj: twitter.com/Calvin Stowell, etsy.com, oceanup.com, upsocl.com

Prečítajte si tiež:
Muž sa rozhodol, že geniálnym spôsobom pomôže priateľke predať 21-ročné auto. Teraz ho chcú desiatky ľudí kúpiť za viac, ako si vieš prestaviť!
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií