Ed Sheeran čelí žalobe! Spevák údajne ukradol melódiu staršej skladbe a hrozí mu mastná pokuta

Ed Sheeran čelí žalobe! Spevák údajne ukradol melódiu staršej skladbe a hrozí mu mastná pokuta

Ryšavý hudobný boh, Ed Sheeran, ktorý je známy tým, že si svoje skladby skladá sám, čelí obvineniu z plagiátorstva…

Anglický spevák, textár a hudobník Ed Sheeran je na scéne už nejaký ten čas, no najväčšiu slávu zažíva približne posledný rok a pol. Jeho hity počuť odvšadiaľ a niet divu, nakoľko tohto ryšavca možno považovať za jedného zo súčasných hudobných bohov.


Ed ešte v roku 2014 prišiel s megahitom Thinking Out Loud, ktorý sa dodnes teší veľkej obľube a na YouTube má viac než 2,3 miliardy zhliadnutí. Spevák vďaka tejto skladbe získal v roku 2016 aj cenu Grammy za pieseň roka i za najlepšie popové sólo vystúpenie. Práve táto pieseň ho však dostala aj do problémov.

Ešte v roku 2016 sa objavila žaloba, ktorá Sheerana obviňuje z toho, že melódia skladby Thinking Out Loud je takmer identická s melódiou piesne Let´s get it on od speváka Marvina Gayea. Edov hit má podľa obvinenia aj rovnaký rytmus a bubny. Brit je však známy aj tým, že si svoje skladby tvorí sám a tak žalobu odmieta. Dokonca ani odborníci sa nevedia zhodnúť na tom, či sa jedná o vykradnutie staršej pesničky alebo nie.

Hudobný spor opäť ožil v júni tohto roku, kedy bola na súd opäť doručená žaloba týkajúca sa tohto problému. Informácie o tom priniesol portál TMZ. Podľa neho je v oboch piesňach rovnaká melódia, rytmus, tempo i rovnaký základ. Žalobu podala spoločnosť Structured Asset Sales, ktorá vlastní časti licencie na Gayeovu pieseň.

Ak by súd rozhodol, že v prospech spoločnosti, Ed Sheeran by musel zaplatiť pokutu vo výške 100 miliónov dolárov. Britský spevák sa k tejto kauze nevyjadruje.

Vypočujte si obe skladby a podeľte sa s nami v komentároch o svoj názor, či podľa vás Ed Sheeren “vykradol” Gayeovu pieseň alebo nie.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Týchto 10 rád vám zlepší ráno.

 

 

 

Zdroj: https://www.huffingtonpost.com/entry/ed-sheeran-sued-for-allegedly-ripping-off-marvin-gayes-lets-get-it-on_us_5b34f129e4b0cb5605203fcf?utm_source=main_fb&ncid=fcbklnkushpmg00000063&utm_medium=facebook&utm_campaign=hp_fb_pages&guccounter=1

Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*