fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Eduard Heger v najbližších dňoch navštívi Fínsko, Česko, Poľsko a Estónsko

V Helsinkách navštívi národnú agentúru pre vzdelávanie a bude diskutovať o reforme vzdelávania, ale aj o prevencii radikalizácie na školách.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.11.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO) v stredu 9. novembra odcestuje na zahraničnú pracovnú cestu do Fínska, Českej republiky, Poľska a Estónska. V Poľskom Rzeszówe sa Heger v stredu zúčastní na spoločnom vojenskom cvičení vojakov V4, USA a Veľkej Británie s názvom Puma 22. Ako ďalej v tlačovej správe informuje Úrad vlády SR, predseda vlády následne odletí do fínskych Helsínk, kde navštívi národnú agentúru pre vzdelávanie a s jej predstaviteľmi bude diskutovať o reforme vzdelávania, ale aj o prevencii radikalizácie na školách.

V štvrtok 10. novembra sa v Helsinkách premiér stretne s fínskym prezidentom Saulim Niinistöm a premiérkou Sannou Marinovou. Predmetom ich diskusie bude súčasná európska situácia, hybridné hrozby a energetika. Heger taktiež navštívi Helsinskú univerzitu a Aalto univerzitu. V piatok 11. novembra sa premiér stretne s predsedom vlády Českej republiky Petrom Fialom v Prahe. Spoločne položia vence k pamätníku československých legionárov pri príležitosti medzinárodného dňa vojnových veteránov a potom sa spoločne zúčastnia na Európskom jadrovom fóre.

Následne sa predseda vlády presunie do Talinu, kde sa stretne s estónskou premiérkou Kajou Kallasovou. Rokovať budú o bilaterálnej spolupráci, ale aj o aktuálnej ruskej agresii na Ukrajine, hybridných hrozbách a energetickej bezpečnosti. V hlavnom meste Estónska premiér navštívi aj e-Estonia Briefing Centre, ktoré propaguje estónsky prístup k digitalizácií služieb. Premiér sa na Slovensko vráti v piatok večer.

Prečítajte si tiež:
Po novom budú vyplácať finančnú pomoc utečencom úrady práce a sociálnych vecí

Viac k témam: Európske jadrové fórum
Zdroj: Webnoviny.sk – Eduard Heger v najbližších dňoch navštívi Fínsko, Česko, Poľsko a Estónsko © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií