fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Elitná ruská tanková brigáda utrpela vážne straty a tak skoro sa ju nepodarí obnoviť

Prvá gardová tanková brigáda je súčasťou Západného vojenského okruhu.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská elitná tanková brigáda utrpela na Ukrajine ťažké straty. Ako na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedlo britské ministerstvo obrany, pravdepodobne potrvá roky, kým bude Rusko schopné obnoviť túto tankovú brigádu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Spomenutá 1. gardová tanková brigáda je súčasťou Západného vojenského okruhu. Je to jedna z najprestížnejších ruských armád, vyčlenená na obranu Moskvy a určená na vedenie protiútokov v prípade vojny s Organizáciou Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Keďže 1. gardová tanková brigáda a ďalšie formácie Západného vojenského okruhu sú vážne degradované, ruské konvenčné sily určené na boj proti NATO sú vážne oslabené,“ uvádzajú Briti.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Elitná ruská tanková brigáda utrpela vážne straty a tak skoro sa ju nepodarí obnoviť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií