fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Eurolab Lambda naďalej obchoduje so štátom. Zákazky v hodnote 300-tisíc eur, i keď od roku 2014 neplatila sociálku

Štát naďalej obchoduje so spoločnosťou Eurolab Lambda a.s..

Máte tip? napíšte nám mailom

Trnavská spoločnosť Eurolab Lambda obstarávala aj nákup ďalších antigénových testov. Podľa Centrálneho registra zmlúv si od poslednej zákazky v hodnote 43,4 milióna, ktorú uzatvorila ešte 17. októbra, prilepšila o viac ako 300-tisíc eur.

O pár dní neskôr (26. októbra) uzatvorila Eurolab Lambda a.s. ďalšiu zmluvu na antigénové testy v hodnote ďalších 264-tisíc eur. Cena týchto testov však bola podstatne nižšia, ako tých predošlých. Tieto testy totiž nakúpili v hodnote 2,64 eur s DPH v počte 100-tisíc kusov. Objednávateľom je ako inak Správa štátnych hmotných rezerv SR.

Snímka obrazovky o
Fotografia zo zmluvy- testy na diagnostiku ochorenia COVID-19 (výterové) v hodnote 2,64 eur , zdroj: www.crz.gov.sk/data/att/2460588.pdf

Predošlé testy v hodnote viac ako 43 miliónov nakúpil štát za 4,34 eur s DPH eur v počte 10 miliónov kusov testov. Vtedy  Matovič informoval, že: ,,boli tri víťazné firmy a najnižšia cena bola 3,90 eura a najvyššia 4,45 eura. Stredná cena od firmy, z ktorej je najviac testov nakúpených, je 3,95 eura.” Ceny uvádzal bez DPH.

Snímka obrazovky o
Fotografia zo zmluvy – skríningové testy na diagnostiku ochorenia COVID-19 v hodnote 4,34 eur , zdroj: www.crz.gov.sk/data/att/2448156.pdf

Ďalších šesť zmlúv, ktoré firma dodnes uzavrela, je v hodnote od 1 700 eur až do 20-tisíc eur. Posledná zmluva bola uzatvorená 4. novembra 2020.

Prečítajte si tiež:
Hudobný svet zasiahla ďalšia smutná správa: Zomrel legendárny Robo Kazík

Dlh na sociálnej poisťovni už od roku 2014

Eurolab Lambda mala ku dňu 12. 10. dlh voči štátu na sociálnom poistení vo výške 17-tisíc €. Vzniklo podozrenie na porušenie zákona o verejnom obstarávaní. Ten neumožňuje zúčastňovať sa súťaží o štátne zákazky neplatičom. Peter Krajčovič, majiteľ spoločnosti Eurolab Lambda, tvrdil v rozhovore pre DenníkN, že jeho spoločnosť, vraj v čase uzatvorenia zmluvy nemala so Správou štátnych hmotných rezerv žiaden dlh voči Sociálnej poisťovni. Nedoplatky boli podľa jeho slov s poisťovňou v danom čase vysporiadané.

Aj keď je spoločnosť  na trhu 16 rokov, podľa voľne dostupných dokumentov je jasné, že nedoplatky na sociálnej poisťovni mala permanentne už od roku 2014. Ani to však nebol dôvod takúto spoločnosť vylúčiť zo súťaže.

Eurolab Lambda
Zdroj: finsatat.sk
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj crz dennikn finstat
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií