fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Exporadca prezidenta Putina má Guillain-Barrého syndróm a je údajne hospitalizovaný v Európe

Anatolij Čubajs krátko po začiatku vojny na Ukrajine rezignoval a odišiel z Ruska.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.8.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalý poradca ruského prezidenta Vladimira Putina Anatolij Čubajs, ktorý krátko po začiatku vojny na Ukrajine rezignoval a odišiel z Ruska, je údajne na jednotke intenzívnej starostlivosti v európskej nemocnici v dôsledku neurologického ochorenia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rodinná priateľka a ruská televízna osobnosť Ksenia Sobčaková na platforme Telegram napísala, že komunikovala s jeho manželkou Avdotjou a že Čubajs trpí Guillain-Barrého syndrómom. Nešpecifikovala, v ktorej nemocnici sa nachádza, uviedla, že jeho stav je nestabilný a on hovorí, že je „mierny a stabilný”. Guillain-Barrého syndróm je zriedkavé ochorenie, pri ktorom imunitný systém napáda nervy.

Čubajs bol najvyššie postavenou osobnosťou, ktorá po začiatku vojny odstúpila. Rezignoval v marci a hoci neuviedol dôvod, predpokladá sa, že to bolo práve pre inváziu na Ukrajinu. Čubajs je v Rusku známy a už od začiatku 90. rokov pôsobil na vysokých postoch, keď mal na starosti privatizáciu za Borisa Jeľcina. Naposledy bol Putinovým vyslancom v medzinárodných organizáciách pre trvalo udržateľný rozvoj.

Viac k témam: Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Exporadca prezidenta Putina má Guillain-Barrého syndróm a je údajne hospitalizovaný v Európe © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Južnou Moravou sa zrejme opäť prehnalo tornádo, najviac zasiahnutou je obec pri slovenských hraniciach (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií