fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

EYOF 2022 oficiálne odštartoval, do Banskej Bystrice prišli mladí športovci zo 48 krajín (video+foto)

Európsky olympijský festival mládeže EYOF Banská Bystrica 2022 potrvá do 30. júla 2022.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.7.2022 (Webnoviny.sk) – Po troch rokoch príprav najväčšieho multišportového mládežníckeho podujatia sa v nedeľu 24. júla večer otvorili brány 16. ročníka letného Európskeho olympijského festivalu mládeže EYOF 2022. Jeho dejiskom je mesto Banská Bystrica, otvárací ceremoniál sa konal v Parku pod Pamätníkom SNP.

Všetkých prítomných pozdravili prezident Organizačného výboru EYOF 2022 a primátor Banskej Bystrice Ján Nosko a prezident Európskych olympijských výborov Spyros Capralos.

Vlajku priniesli naši olympionici

Najväčšie multišportové podujatie pre mladých športovcov zo 48 európskych krajín otvoril predseda Národnej rady SR Boris Kollár.

Vlajku európskych olympijských výborov priniesli na otvárací ceremoniál úspešní slovenskí olympionici – trojnásobná olympionička v športovej gymnastike Marianna Némethová-Krajčírová, päťnásobná olympionička v biatlone Martina Halinárová, štvornásobná olympionička vo vodnom slalome Elena Kaliská, dvojnásobný olympionik v atletike Jozef Pribilinec, päťnásobný olympionik v športovej streľbe Jozef Gönci a päťnásobný olympionik vo vodnom slalome Michal Martikán.

Zapálenie ohňa mieru

Po prísahe nasledovalo zapálenie ohňa mieru, o čo sa postaralo osem detí a olympijskí víťazi a ambasádori EYOF Anastasia Kuzminová a Matej Tóth.

Prečítajte si tiež:
Koľko si zarobil Sagan na tohtoročnej Tour de France? Z týchto čísel sa vám zatočí hlava!

Sochu na zapálenie ohňa vyrobil akademický sochár Ján Ťapák. Symbolizuje schody k úspechu, a to tvrdú prácu a cestu športovca, na ktorej konci môže dosiahnuť najväčší úspech – získať medailu. Socha zostane v parku pod Pamätníkom SNP aj po skončení športového podujatia ako spomienka na EYOF 2022.

Európsky olympijský festival mládeže EYOF Banská Bystrica 2022 sa koná počas siedmich dní od 24. do 30. júla 2022. O usporiadanie a priebeh sa stará viac ako stočlenný organizačný tím. Podrobné informácie nájdu záujemcovia na stránke podujatia www.eyof2022.com, ako aj na sociálnych sieťach EYOF-u a mesta Banská Bystrica.

https://cdnv.webnoviny.sk/sites/34/2017/12/sitaeyof2022.mp4

Viac k témam: Európsky olympijský festival mládeže EYOF
Zdroj: Webnoviny.sk – EYOF 2022 oficiálne odštartoval, do Banskej Bystrice prišli mladí športovci zo 48 krajín (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií