fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fanúšikovia Kurta Cobaina majú dôvod na radosť! Budú počuť veci, ktoré nečakali

Máte tip? napíšte nám mailom

Kurt Cobain so svojou Nirvanou ovplyvňoval životy mnohých mladých aj na Slovensku. V roku 1994 spáchal samovraždu a mnoho fanúšikov sa ponorilo do smútku. Najnovšie majú však pamätníci na tohto umelca dôvod na radosť! V Novembri vyjde sólový posmrtný album lídra kapely Nirvana. 

Sólový album aj s doposiaľ nezverejnenými nahrávkami vyjde 6. Novembra prostredníctvom vydavateľstva Universal Music Group. Album dal dokopy režisér Brett Morgen, ktorý pripravoval o spevákovi aj dokument  Kurt Cobain: Montage of Heck (2015). Práve Morgen počas svojej práce na dokumente objavil o spevákovi nahrávky a materiál v dĺžke 200 hodín. Môžeme sa tak zrejme tešiť na coververzie do The Beatles alebo aj hovorené texty. Hlas Kurta Cobaina sa tak opäť na niekoľko dní oživí. Režisér sľubuje, že fanúšikovia budú počuť aj veci, ktoré by určite nečakali. Informácie priniesol aj hudobný magazín www.nme.com. Upozorňuje, že nepôjde o nahrávky skupiny Nirvana, ale bude to iba sólo Kurta Cobaina. Žánrový rozsah albumu je od trashe po ragtime.

Aj dvadsať jedna rokov po smrti speváka vzbudzuje veľké vášne a emócie nie len hudobou, ale najmä svojím životným príbehom. Morgen je prvý filmár, ktorý dostal od rodiny speváka povolenie natočiť o Cobainovi film. Kurt krátko pred smrťou utiekol z nemocnice  a 5. apríla 1994 sa zabarikádoval v záhradnom domčeku nad svojim domom, vložil si do úst hlaveň brokovnice a spáchal samovraždu. Vedľa Kurtovho tela ležal list na rozlúčku, bol adresovaný Courtney a malej Frances Bean, list bol zakončený slovami „Milujem vás, milujem vás“.

Prečítajte si tiež:
Rihanna sa v novom klipe predviedla v plnej kráse. To je telo!

Zaspomínajte si na spevákov hlas a charizmu, ktorá určovala smer viacerých mladých

Zdroj: wikipedia.org, www.nme.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií