fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Policajný zbor by mal mať menej riadiacich funkcionárov a viac výkonných policajtov, tvrdí Hamran

Policajný prezident Štefan Hamran informoval, že sa budú posilňovať základné policajné útvary v regiónoch.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.5.2022 (Webnoviny.sk) – Policajný zbor SR by mal mať menej riadiacich funkcionárov a viac výkonných policajtov. Policajný prezident Štefan Hamran a minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) o tom v piatok informovali zástupcov policajných zložiek z Nitrianskeho kraja.

Hamran uviedol, že po zmenách na úrovni Prezídia Policajného zboru, ktoré smerujú k zefektívneniu vyšetrovania závažnej ekonomickej trestnej činnosti a envirokriminality, sa v ďalšom období budú posilňovať základné policajné útvary v regiónoch.

Uskutočniť by sa mali aj zmeny vo vzdelávaní tak, aby stredné policajné školy vedeli pripraviť ročne viac ako 1 200 policajtov, čo je dvojnásobok oproti súčasnému stavu. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa ministerstva vnútra Zuzana Eliášová.

Viac k témam: Trestná činnosť, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajný zbor by mal mať menej riadiacich funkcionárov a viac výkonných policajtov, tvrdí Hamran © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií