Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dvaja slovenskí virtuózi nádherne prerobili známe hity od Coldplay. Spoznáte všetky?

Hudobníci Peter Zbranek a Victoria Linnen predstavili svoju najnovšiu spoločnú skladbu. Ide o mimoriadne vydarené medley prevedenie troch hitov skupiny Coldplay, ktoré vás zaručene chytí za srdce!

Obaja umelci už majú za sebou niekoľko úspechov a slovenským divákom tak nie sú neznámi. Klavirista Peter Zbranek spolupracoval s viacerými známymi hudobníkmi (napr. s Petrom Bažíkom) a minulý rok zabodoval romantickým videoklipom ku cover verzii skladby Perfect od Eda Sheerana. Huslistku Victoriu Linnen zasa môžete poznať vďaka vydarenej prerábke hitu Senorita, ale aj z jej nedávnej spolupráce s Markom Dannom a Dominikou Mirgovou na skladbe Slobodní.

Spojila ich náhoda

Prvýkrát sa Peter s Victoriou stretli na svadobnej výstave, kam boli obaja pozvaní predviesť svoj talent ako sólo umelci. Spontánne sa však rozhodli zahrať pre návštevníkov jednu pieseň aj spoločne. Hoci si na toto vystúpenie trúfli úplne bez prípravy, vypálilo to perfektne! Táto náhoda a tiež fakt, že klavír s husľami je krásna kombinácia, priviedli Petra s Victoriou na myšlienku spojiť ich schopnosti a potešiť svojich priaznivcov spoločnou skladbou.

O skladbách rozhodli fanúšikovia

O tom, ktorú skladbu spolu nahrajú, im pomohli rozhodnúť fanúšikovia hlasovaním na sociálnych sieťach. K víťaznej piesni Fix you neskôr pridali aj ďalšie dva hity Homesick a Ewerglow. Vzniklo tak krásne Coldplay medley, ktorého časti na seba veľmi prirodzene nadväzujú.

Zaujímavosťou pritom je, že celé nahrávanie prebehlo nadiaľku. Nezapríčinila to však pandémia, ale vzdialenosť. Keďže Peter s Victoriou bývajú na opačných koncoch Slovenska, každý z nich nahral svoj part samostatne a následne sa obe nahrávky v štúdiu zmixovali dokopy.

Bez videoklipu by to nešlo

K spojeniu klavíra a huslí neodmysliteľne patrí aj krásny obraz. Na natáčanie klipu si hudobníci zvolili kaštieľ v Beladiciach s oku lahodiacimi priestormi a krásnym bielym klavírnym krídlom. Pre jeho produkciu oslovili režiséra a kameramana Raymonda Petrika, ktorý spolupracuje s viacerými známymi slovenskými hudobníkmi ako sú Kollárovci či Martin Harich.

Samotný videoklip vyzdvihol prednosti oboch nástrojov a dokonale sa zladil s hudbou. Pôvabne rozpráva príbeh o tom, ako dokáže krásna hudba pritiahnuť našu pozornosť, nech sme kdekoľvek, a podčiarkuje atmosféru celej skladby.

Koniec koncov, presvedčte sa sami a vychutnajte si podmanivé spojenie obrazu a hudby vo videu nižšie.

Zdroj youtube
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií