Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ferenčák chce opätovne obhájiť post primátora Kežmarku, má nápady a záleží mu na meste (video)

Ferenčák bude kandidovať po tretíkrát, oznámil to videom na sociálnej sieti.

24.8.2022 (Webnoviny.sk) – Primátor Kežmarku Ján Ferenčák (HLAS – sociálna demokracia) sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách pokúsi obhájiť svoj post. Kandidovať bude po tretíkrát, primátorom mesta je od roku 2014.

Ferenčák, ktorý je zároveň poslancom Národnej rady SR, to oznámil prostredníctvom krátkeho videa na sociálnej sieti.

„Záleží mi na našom meste a záleží mi na ľuďoch, ktorí tu žijú a pracujú. Máme rozbehnutých množstvo dobrých projektov, ktoré by som rád dokončil. Zároveň veľa dobrých nápadov, ktorých realizácia ešte viac pomôže rozvoju nášho mesta a regiónu,“ uviedol vo videu ako jeden z dôvodov, prečo sa rozhodol opätovne uchádzať o dôveru Kežmarčanov vo voľbách. V posledných v roku 2018 ho podporilo 3 888 voličov, čo predstavovalo 82,2 percenta odovzdaných platných hlasov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Okrem Ferenčáka ešte koncom júla oznámil kandidatúru na primátora učiteľ nemeckého jazyka Tomáš Šimoňák. Rodený Kežmarčan je od roku 2020 predsedom klubu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) v Kežmarku, za ktoré aj kandiduje.

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár vyhlásil 8. júna voľby do orgánov samosprávy obcí a do orgánov samosprávnych krajov a určil deň konania volieb na sobotu 29. októbra.

Viac k témam: Kandidát na primátora, Komunálne voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Ferenčák chce opätovne obhájiť post primátora Kežmarku, má nápady a záleží mu na meste (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií