fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pátracia akcia v Tatrách mala tragický koniec, horskí záchranári našli mladého Poliaka bez známok života

24-ročný Poliak bol na túre v Západných Tatrách od nedele 5. júna.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.6.2022 (Webnoviny.sk) – Horskí záchranári celú noc pátrali v Západných Tatrách po nezvestnom 24-ročnom poľskom turistovi. Ako informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke, jeho mŕtve telo našli v skorých ranných hodinách v oblasti Baníkovského kotla na južnej strane Západných Tatier.

Podľa dostupných informácií mladý turista odišiel na túru na severnú stranu Západných Tatier ešte v nedeľu 5. júna, pričom počas túry bol v kontakte so svojím bratom.

Poliak komunikoval s príbuznými v nedeľu poobede, avšak večer sa už nehlásil. Keď tak neurobil ani nasledujúci deň, ohlásil jeho brat nezvestnosť príslušníkom polície. Krátko po oznámení udalosti aj s informáciou, že motorové vozidlo turistu sa stále nachádza na parkovisku na Zverovke, sa rozbehla pátracia akcia,” uviedla HZS.

Do terénu odišli profesionálni aj dobrovoľní horskí záchranári z južnej aj severnej strany Západných Tatier, avšak našli už len telo bez známok života. „Po vykonaní potrebných úkonov záchranári telo nebohého transportovali do Žiarskej doliny a odovzdali príslušníkom polície,” dodala HZS.

Prečítajte si tiež:
Neďaleko obce Treboltovo sa zrazili vetrone, obaja piloti zahynuli

Viac k témam: Pátracia akcia, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pátracia akcia v Tatrách mala tragický koniec, horskí záchranári našli mladého Poliaka bez známok života © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií