fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ferrero preventívne sťahuje niektoré výrobky Kinder, dôvodom je salmonela

Dôvodom je možné spojenie s niekoľkými hlásenými prípadmi salmonely v iných krajinách.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Ferrero preventívne sťahuje z trhu vybrané šarže výrobkov Kinder v Českej republike a na Slovensku. Ako informovala spoločnosť v tlačovej správe, Ferrero v iných krajinách spolupracuje s lokálnymi úradmi pre bezpečnosť potravín na možnom spojení s niekoľkými hlásenými prípadmi salmonely.

Napriek tomu, že žiadny z našich produktov Kinder uvedených na trh nebol pozitívne testovaný na salmonelu, berieme túto situáciu mimoriadne vážne,” uviedla spoločnosť.

Ako súčasť preventívnych opatrení spoločnosť dobrovoľne stiahla vybrané šarže niektorých výrobkov Kinder vyrobených v Belgicku. Konkrétny zoznam výrobkov vrátane šarží, ktorých sa to týka, je dostupný na webovej stránke kinder.sk a kinder.cz.

Viac k témam: Bezpečnosť, Čokoláda, Preventívne opatrenia, Salmonela
Zdroj: Webnoviny.sk – Ferrero preventívne sťahuje niektoré výrobky Kinder, dôvodom je salmonela © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií