fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fico sa pri príležitosti 30. výročia prijatia Ústavy SR poďakoval Gašparovičovi a Mečiarovi. Boli to pionierske časy, zaspomínal (video)

Fico vyzval prezidentku Čaputovú, aby ľuďom dala štátnu moc. Tiež dodal, že NR SR nie je schopná zabezpečiť predčasné parlamentné voľby.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.9.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda opozičnej strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico na slávnostnom zasadnutí Národnej rady (NR) SR pri príležitosti 30. výročia prijatia Ústavy SR sa počas príhovoru obrátil na prezidentku SR Zuzanu Čaputovú s tým, že nevie naplniť ústavnú povinnosť, a to zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov.

Predčasné voľby

Fico vyzval Čaputovú, aby ľuďom odovzdala štátnu moc. Zároveň dodal, že NR SR nie je schopná zabezpečiť predčasné parlamentné voľby.

Fico na slávnostnom zasadnutí priznal, že ústavu považuje za civilnú bibliu. „Naozaj politicky nezneužijem túto situáciu, aby som polemizoval, či ústavné príkazy z roku 1992 sú dnes napĺňané,” povedal predseda Smer-SD.

Ruina vládne koalície

„Návrh predsedu NR SR Borisa Kollára, ktorý si ja osobne veľmi vážim a ktorý podporíme všetkými hlasmi, určite nezíska podporu zostatku ruín vládnej koalície. Pani prezidentka, máte na stole kvalifikovanú petíciu, ktorá vás oprávňuje vyhlásiť referendum 29. októbra,” povedal Fico.

Podľa jeho slov budú ľudia v tomto referende požadovať okamžitú demisiu nefunkčnej vlády. „Urobte tak a ľudia vyriešia to, čo neviete vy ani vláda vykonať,” dodal predseda.

Prečítajte si tiež:
Markíza Slovakia od Ágha vyše dva milióny eur nedostane, najvyšší súd zamietol jej odvolanie ako nedôvodné

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koaličná kríza, Predčasné voľby, Ústava SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico sa pri príležitosti 30. výročia prijatia Ústavy SR poďakoval Gašparovičovi a Mečiarovi. Boli to pionierske časy, zaspomínal (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií