fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOP filmy, natočené podľa skutočnej udalosti (2. časť)

Niekedy sú tie najznámejšie filmy inšpirované práve skutočnými životmi ľudí a o to viac majú pre divákov hodnotu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vybrali sme ďalšie skvelé filmy, natočené podľa skutočnej udalosti, ktoré by ste si mali pozrieť. 1. časť si môžete pozrieť TU.

Skvelé filmy podľa skutočnej udalosti

The Miracle Season

V roku 2011 volejbalový tím Iowa City West High School utrpel tragickú stratu s náhlou smrťou ich kapitána Caroline Founda. Tím sa spojil a pokračoval vo svojom úsilí o majstrovský titul napriek svojmu žiaľu. Jednu z hlavných postáv si v tomto filme zahrala úspešná herečka Helen Hunt.

Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný (Loving Pablo)

Virginia Vallejo, reportérka v osemdesiatych rokoch minulého storočia, mala milostnú aféru s notoricky známym drogovým cárom Pablom Escobarom. Tento vzťah ohrozil viackrát nielen jej kariéru, ale aj jej život. Manželia v reálnom živote a víťazi Oscara Penélope Cruz a Javier Bardem hrajú v tomto filme hlavné postavy.

Kód Enigmy (The Imitation Game)

Tento presvedčivý film, v ktorom hrá hlavnú úlohu skvelý Benedict Cumberbatch (známy aj ako Sherlock), rozpráva príbeh počítačového vedca Alana Turinga, ktorý sa pokúša rozlúštiť záhadný kód, ktorý nacisti používali na zabezpečenie svojich rádiových správ počas druhej svetovej vojny. Turing bol génius, ale je s ním ťažká spolupráca, keďže považoval svojich kolegov za hlúpych. Bude však musieť prekonať matematické a sociálne ťažkosti, ak chce uspieť.

Útek do divočiny (Into the Wild)

Pravdivý príbeh o duchovnej ceste jedného človeka cez prirodzený svet odráža množstvo konfliktov a problémov, ktoré trápia tých, ktorí majú problémy s materiálnym životom. Po ukončení štúdia na univerzite Emory najlepší študent a športovec Christopher McCandless opúšťa svoje majetky, dáva celý svoj sporiteľský účet vo výške 24 000 dolárov na charitu a odchádza na Aljašku, aby nasledoval svoj sen. Chce byť slobodný a nezávislý, chce uniknúť normám spoločnosti a objavovať transcendenciu v prírode.

Prečítajte si tiež:
Do kín prichádza boxersky trhák Creed III

Útek z Alcatrazu (Escape from Alcatraz)

Alcatraz, na ostrove v zálive San Francisco, bolo najbezpečnejšie väzenie svojej doby. Bolo nemožné odtiaľ uniknúť, kým sa to nepodarilo trom odvážnym mužom (hrá Clint Eastwood, Fred Ward a Jack Thibeau) v roku 1962.

Schindlerov zoznam (Schindler’s List)

Tento film rozpráva príbeh Oskara Schindlera (hral Liam Neeson), nacistického obchodníka, ktorý nakoniec dokázal zachrániť viac ako tisíc židov pred vyvraždením. Film režíroval známy americký režisér Steven Spielberg. Film bol veľmi dobre prijatý a režisér za tento film dostal aj Oscara.

Chyť ma, ak to dokážeš (Catch Me if You Can)

Leonardo DiCaprio a Tom Hanks hrajú hlavné úlohy v tomto filme založenom na živote Franka Abagnale Jr. Mladý Abagnale sa stal odborníkom na falšovanie a maskovanie a podarilo sa mu dostať ku krásnym peniazom. Bez štúdia či diplomov pôsobil ako pilot, lekár či právny prokurátor. Čo je ešte pôsobivejšie, urobil to všetko pred jeho 19. narodeninami a jediný dôvod, prečo to urobil, bola snaha pomôcť svojim rodičom, ktorí sa dostali do ťažkej finančnej situácie.

Prečítajte si tiež:
Poznáme víťaza Slovak Press Photo! Víťazná fotografia je z protestov Za slušné Slovensko

Čistá duša (A Beautiful Mind)

Film rozpráva príbeh matematického zázraku, ktorým bol John Forbes Nash Jr. Ten je dôkazom, že často existuje jemná čiara medzi čistým géniom a šialenstvom. Diváci sa podrobne oboznámia so životom tohto neuveriteľne nadaného muža, ktorého hrá Russell Crowe. Nash mal schizofréniu, ktorá výrazne ovplyvnila jeho osobný život, vzťahy s rodinou a priateľmi i jeho prácu.

300

Tento film rozpráva príbeh sparťanského kráľa Leonidasa a jeho 300 mužov, ktorí bojovali proti Peržanom v bitke pri Thermopylae, ktorá sa konala medzi Gréckom a Perziou (súčasným Iránom). Film s Gerardom Butlerom ako kráľom a Lenou Headeyovou (tiež známou ako Cersei Lannisterovou z Hry o tróny) ako jeho kráľovnou spája úžasné vizuály s veľkým herectvom a história ožíva.

12 rokov otrokom (12 Years a Slave)

Táto biografická dráma približuje život Šalamúna Severu, černocha z New Yorku, ktorý bol unesený a predávaný do otroctva v roku 1841. Tento film získal Oscara za najlepší obraz a obdivovali ho diváci i kritici po celom svete.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj culture trip
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií