fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fínsko formálne požiada o členstvo v NATO, potvrdil to aj prezident Niinistö

Premiérka Sanna Marinová vyjadrila presvedčenie, že fínsky parlament schváli rozhodnutie požiadať o členstvo v NATO v najbližších dňoch.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.5.2022 (Webnoviny.sk) – Fínsky prezident Sauli Niinistö v nedeľu potvrdil, že jeho krajina formálne požiada o členstvo v Severoatlantickej aliancii.

Predsedníčka fínskej vlády Sanna Marinová uviedla, že spoločne s prezidentom sú v úzkom kontakte s členskými krajinami NATO.

Premiérka vyjadrila presvedčenie, že fínsky parlament schváli rozhodnutie požiadať o členstvo v NATO v najbližších dňoch.

Vo Fínsku pred sebou ešte máme parlamentný proces, ale verím, že parlament bude o tomto historickom rozhodnutí diskutovať s odhodlaním a zodpovednosťou,” dodala. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac k témam: členstvo v NATO, Žiadosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Fínsko formálne požiada o členstvo v NATO, potvrdil to aj prezident Niinistö © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií