fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Francúzski hasiči bojujú s lesnými požiarmi neďaleko Atlantiku, vynútili si evakuáciu tisícok ľudí (foto+video)

Zatiaľ neboli hlásené žiadne obete, no plamene poškodili niekoľko domov a áut.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.7.2022 (Webnoviny.sk) – Tisícka hasičov s desiatimi lietadlami zhadzujúcimi vodu v piatok bojovali s dvomi lesnými požiarmi v regióne Bordeaux na juhozápade Francúzska. Požiare spustošili borovicové lesy neďaleko pobrežia Atlantického oceána a vynútili si evakuáciu 10-tisíc ľudí.

Prácu hasičov komplikovali vysoké teploty v kombinácii so silným vetrom. Zatiaľ neboli hlásené žiadne obete, no plamene poškodili niekoľko domov a áut. Podľa krajskej pohotovostnej služby požiare pohltili viac ako 7-tisíc hektárov pôdy.

S lesnými požiarmi tento týždeň bojovali aj Portugalsko, Španielsko, Chorvátsko a Maďarsko. Európska únia vyzvala členské štáty, aby sa toto leto pripravili na lesné požiare, keďže kontinent čelí ďalšej extrémnej zmene počasia, ktorú podľa vedcov vyvolala zmena klímy.

Viac k témam: Evakuácia, Hasiči, Lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzski hasiči bojujú s lesnými požiarmi neďaleko Atlantiku, vynútili si evakuáciu tisícok ľudí (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií