fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiér rozhodnutie prezidentky Čaputovej v súvislosti s prorodinným balíčkom rešpektuje

Ak Ústavný súd SR prezidentke vyhovie, Heger sľubuje občanom nájdenie iného legitímneho spôsobu, ako rodiny dostanú pomoc.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.7.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) rešpektuje rozhodnutie prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá žiada Ústavný súd SR o posúdenie ústavnosti prijatého prorodinného balíčka.

Uviedol to na sociálnej sieti s tým, že prezidentka využila svoju právomoc a „platí to, čo sme hovorili pred hlasovaním, nech Ústavný súd SR rozhodne o tom, či bol porušený inštitút skráteného legislatívneho konania”.

Chcem však ubezpečiť občanov Slovenska, že pomoc rodiny dostanú aj v prípade, keby ústavný súd výhradám pani prezidentky vyhovel. V takom prípade nájdeme iný legitímny spôsob,” konštatuje Heger.

Viac k témam: Prorodinný balíček
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér rozhodnutie prezidentky Čaputovej v súvislosti s prorodinným balíčkom rešpektuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií