fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Francúzsky prokurátor Ricard varoval pred zvýšenou hrozbou teroristických útokov, môžu ňou byť jednotlivci

Prokurátor sa tak vyjadril pár dní predtým, ako sa začne proces s ôsmimi podozrivými v súvislosti s teroristickým útokom v Nice v roku 2016.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.9.2022 (Webnoviny.sk) – Francúzsky protiteroristický prokurátor varoval, že v krajine je zvýšená hrozba teroristických útokov islamistických extrémistov.

Jean-Francois Ricard v rozhovore pre vysielateľa BFM TV v piatok uviedol, že nemožno vylúčiť teroristické činy spáchané „jednotlivcami pochádzajúcimi z oblastí, kde pôsobia teroristi, najmä z iracko-sýrskej oblasti“.

ISIS sa reštrukturalizoval

Extrémistická hrozba sa podľa Ricarda od roku 2020 zvýšila a napríklad Islamský štát v Iraku a Sýrii sa reštrukturalizoval a získal niektoré územia.

Ďalšou hrozbou podľa prokurátora predstavujú jednotlivci, ktorých vo Francúzsku odsúdili za terorizmus a čaká ich prepustenie.

„Veľmi často sa nevzdali žiadneho zo svojich presvedčení,“ skonštatoval a dodal, že francúzske justičné a spravodajské služby budú prepustených väzňov pozorne sledovať.

Začína sa súd za Nice 2016

Ricard uviedol, že francúzske úrady „budú musieť urobiť všetko, čo je v našich silách“, aby zabránili odhodlaným teroristom spáchať útoky. „Je to ozajstný problém, ktorý rozhodne nesmieme popierať,“ vyjadril sa.

Prokurátor sa tak vyjadril pár dní predtým, ako sa v Paríži začne proces s ôsmimi podozrivými v súvislosti s teroristickým útokom v Nice v roku 2016, ktorý si vyžiadal 86 mŕtvych.

Prečítajte si tiež:
Rusko nestihne „oslobodiť“ Donbas podľa plánu, okupanti na východe Ukrajiny postupujú veľmi pomalým tempom

Viac k témam: teroristická hrozba, Terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsky prokurátor Ricard varoval pred zvýšenou hrozbou teroristických útokov, môžu ňou byť jednotlivci © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií