fbpx
Aj morské koníky občas potrebujú našu pomoc. Presvedčil nás o tom Frito z Mexického zálivu

Aj morské koníky občas potrebujú našu pomoc. Presvedčil nás o tom Frito z Mexického zálivu

Žena, ktorá sa potápala v Mexickom zálive, zachránila morského koníka zamotaného do rybárskeho vlasca v hromade odpadkov. Zachránený Frito sa uzdravuje v akváriu v americkom štáte Florida, informovala v stredu agentúra AP.

Štvorcentimetrového morského koníka zachránila žena 10. júna. Opatrne ho vymotala z rybárskeho vlasca, vložila do fľaše s vodou a odniesla do Morského akvária vo floridskom meste Clearwater. To sa preslávilo vo filmoch zo série Dolphin Tale (Najsilnejšie puto) o zachránenom delfínovi bez chvosta.

Hnedá samička morského koníka dostala meno Frito, pretože svojím tvarom údajne pripomína kukuričný čips americkej značky Fritos. Pracovníci akvária dúfajú, že sa úplne zotaví, aby ju mohli vrátiť do vôd Mexického zálivu.

Odborníci už dlhodobo varujú pred rizikom, aké pre malých i veľkých morských živočíchov predstavujú rybárske vlasce.

Akvárium v Clearwateri poskytlo od vlaňajška pomoc už trom morským koníkom, ktoré boli objavené pri pobreží západofloridského okresu Pinellas.

Zdroj: Teraz.sk

Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.