fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Haščák sa obrátil na branno-bezpečnostný výbor, chce nechať preveriť postup polície počas zásahu v Pente

Bez odpovede príslušných orgánov výbor podľa jeho šéfa Juraja Krúpu nezaujíma stanovisko k živej veci.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.10.2022 (Webnoviny.sk) – Podnet právnikov Jaroslava Haščáka a spoločností v portfóliu finančnej skupiny Penta týkajúci sa policajného zásahu v bratislavskom komplexe Digital park z roku 2020 berie Výbor Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť na vedomie.

Polícia stanovisko zatiaľ nezaujala

Ako ďalej pre agentúru SITA povedal šéf výboru Juraj Krúpa (SaS), podnet bol zaslaný na prešetrenie a zaujatie stanoviska Ministerstvu vnútra SR a Prezídiu Policajného zboru SR.

„Výsledkom je, že podnet je v povedomí všetkých členov výboru a bez odpovede príslušných orgánov výbor nezaujíma stanovisko k živej veci,” vysvetlil Krúpa.

Právni zástupcovia Jaroslava Haščáka a dvoch spoločností zo skupiny Penta podali v utorok (11. októbra) podnet na branno-bezpečnostný výbor parlamentu.

Pochybenia pri zásahu v Pente

Výbor má podľa nich preskúmať pochybenia sprevádzajúce služobný zákrok príslušníkov policajného Útvaru osobitného určenia v priestoroch Penty z roku 2020, machinácie pri jeho povoľovaní, ale aj neochotu štátnych orgánov za takmer dva roky zákonnosť tohto zákroku riadne preveriť.

Podnikateľ Jaroslav Haščák podal v tejto veci ešte v marci minulého roku trestné oznámenie, ktoré však podľa jeho právnikov nie je dodnes vybavené, pričom vyšetrovateľke trvá prešetrenie o 18 mesiacov dlhšie, ako nariaďuje zákon.

Prečítajte si tiež:
Žilinka zistil prieťahy vo veci rozhodovania o sťažnosti Fica a Kaliňáka, dopustili sa ich aj policajní vyšetrovatelia

Podnet na výbor

„Vzhľadom na nečinnosť a neochotu zodpovedných, najmä Úradu inšpekčnej služby, vec riadne prešetriť, podali sme podnet na výbor, aby uplatnil svoju ústavnú a zákonnú pôsobnosť vo vzťahu k predstaviteľom príslušných orgánov štátu,” zdôraznil právny zástupca Haščáka Martin Škubla.

Ako ďalej povedal, branno-bezpečnostný výbor má svoju ústavnú a zákonnú pôsobnosť uplatniť predovšetkým voči ministrovi vnútra SR Romanovi Mikulcovi (OĽaNO) a súčasnému prezidentovi policajného zboru Štefanovi Hamranovi „s cieľom, nech konečne k predmetným pochybeniam zaujmú jasné a konkrétne stanovisko.”

Viac k témam: Policajná akcia, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Haščák sa obrátil na branno-bezpečnostný výbor, chce nechať preveriť postup polície počas zásahu v Pente © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií