fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hasiči bojujú v Česku s mohutným požiarom, ktorý zasiahol halu plnú rôznych chemikálií

Na mieste zasahujú profesionálni i dobrovoľní hasiči.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.8.2022 (Webnoviny.sk) – Hasiči z Královohradeckého kraja na severe Česka bojujú s mohutným požiarom v Novom Městě nad Metují v okrese Náchod, ktorý zasiahol halu v priemyselnom areáli s rôznymi druhmi chemikálií. Informuje o tom web TV Nova.

Hlásenie o požiari prišlo približne o siedmej ráno. Na mieste zasahujú profesionálni i dobrovoľní hasiči. Bol vyhlásený druhý stupeň požiarneho poplachu.

„Povolali sme kolegov z Inštitútu ochrany obyvateľstva s mobilnými laboratóriami na meranie koncentrácie splodín v ovzduší,“ povedala hovorkyňa hasičov Martina Götzová a dodala, že v areáli sa momentálne s výnimkou zasahujúcich hasičov nenachádzajú žiadne osoby. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Viac k témam: Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči bojujú v Česku s mohutným požiarom, ktorý zasiahol halu plnú rôznych chemikálií © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií