fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hasiči dostanú nové vybavenie určené na boj s lesnými požiarmi, ministerstvo vnútra vyšlo na takmer tri milióny eur

Ministerstvo vnútra pre hasičov plánuje nakúpiť aj vzduchové vysokotlakové zdvíhacie vaky určené najmä k zásahom pri dopravných nehodách, záchrane pri deštrukcii budov alebo na zachytávanie a zdvíhanie bremien.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.9.2022 (Webnoviny.sk) – Nové hasičské autá určené na boj proti lesným požiarom vyjdú Ministerstvo vnútra SR na 2,784 000 eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie.

Technika do ťažkého terénu

Tri zodolnené cisternové automobilové striekačky určené hlavne pre nasadenie v náročnom teréne pri prírodných a lesných požiaroch má Hasičskému a záchrannému zboru dodať spoločnosť THT Polička z Českej republiky.

„Automobilová striekačka je uspôsobená na zásahovú činnosť všade tam, kde je možnosť ohrozenia zasahujúcich príslušníkov výbuchom alebo zamorením,” uviedol rezort vnútra.

Vysokotlakové zdvíhacie vaky

Ministerstvo tiež pre hasičov plánuje nakúpiť tzv. vzduchové vysokotlakové zdvíhacie vaky. Tie sú určené najmä k zásahom pri dopravných nehodách, záchrane pri deštrukcii budov alebo na zachytávanie a zdvíhanie bremien.

Náklady na zabezpečenie 143 sád týchto vakov odhadujú na 569 404 eur bez DPH.

Viac k témam: Cisterna, Hasičská technika, Lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči dostanú nové vybavenie určené na boj s lesnými požiarmi, ministerstvo vnútra vyšlo na takmer tri milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Vydrží vládna štvorkoalícia do konca volebného obdobia? Najväčšiu dôveru má v Bratislavskom kraji či u voličov OĽaNO
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií