Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hasiči zasahovali na diaľnici D1 pri úniku nebezpečnej látky, pracovali v protichemických oblekoch

Diaľnica bola na niekoľko hodín obojsmerne uzavretá.

6.5.2022 (Webnoviny.sk) – Na diaľnici D1 v katastri obce Bertotovce (okres Prešov) unikla z poľského kamióna vo štvrtok nebezpečná látka. Ako agentúru SITA informovala operačná dôstojníčka Krajského riaditeľstva hasičského zboru v Prešove, únik spôsobilo poškodenie nádoby s nebezpečnou látkou Nikutex. Udalosť nahlásili krátko pred 21:00. V dôsledku úniku bola diaľnica na niekoľko hodín dočasne uzatvorená.

Hasiči zabezpečili miesto úniku, prečerpali nebezpečnú látku do náhradnej nádoby a vykonali práce súvisiace s odstránením nebezpečnej látky z vozovky. Zasahovalo 19 hasičov so siedmimi kusmi techniky z hasičských staníc Levoča, Beharovce a Prešov.

„Nakoľko išlo o nebezpečnú látku, pracovali v protichemických oblekoch. Uniklo zhruba 200 litrov tejto látky. Vyrozumené boli všetky záchranné zložky a úrad životného prostredia. Pri zásahu nebol nikto zranený,“ uviedla operačná dôstojníčka. Dodala, že premávku na diaľnici obnovili dnes okolo 4:00.

Viac k témam: Diaľnica D1, Hasiči, Nebezpečná látka
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči zasahovali na diaľnici D1 pri úniku nebezpečnej látky, pracovali v protichemických oblekoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií