fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger predstavil členov jeho menšinovej vlády. Kto sú noví ministri? (foto+video)

Prezidentka Čaputová v utorok prijala demisie ministrov za SaS a vymenovala nových. 

Máte tip? napíšte nám mailom

13.9.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 13. septembra 2022, 13:31

Po tom, čo prezidentka Zuzana Čaputová v utorok prijala demisie ministrov za SaS, konkrétne Richarda Sulíka, Márie Kolíkovej, Ivana Korčoka a Branislava Gröhlinga, rovno vymenovala aj ich náhradníkov.

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) ich následne na Úrade vlády SR aj predstavil. „Namiesto ministrov za SaS prichádzajú nové a čerstvé a veľmi silné posily. Obsadili sme ich nepoliticky a z radov najlepších odborníkov. Bude zabezpečená kontinuita. Jednou z kľúčových úloh bude schvaľovať reformy, to bude najvyššia priorita. Noví ministri nebudú mať prvých 100 dní, ale sú to odborníci, ktorí dochádzali dennodenne s problematikou do kontaktu, takže od prvého dňa to uchopia na maximum,” povedal predseda vlády na tlačovej konferencii.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ministra školstva zatiaľ nevybrali, ale oznámia ho čoskoro. „Školstvo je pre našu vládu veľkou prioritou. Preto na post ministra školstva vyberieme toho najlepšieho, v priebehu najbližších dňoch,” uviedol Heger s tým, že post ministra školstva bude zatiaľ zastávať on.

Prečítajte si tiež:
Proti šíreniu dezinformácií o holokauste sa rázne musí postaviť aj vláda, zdôrazňuje Brocková

Novým ministrom hospodárstva SR je Karel Hirman, vo funkcii nahradil Richarda Sulíka.

Nový minister hospodárstva Karol Hirman vyštudoval ťažbu ropy a plynu a pôsobil ako manažér a vo vedúcich pozíciách v niekoľkých slovenských energetických spoločnostiach. Bol poradcom okrem iných aj bývalého ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka a podľa premiéra veľmi dobre rozumie téme hospodárstva.

Ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú nahradí Viliam Karas.

Na adresu nového ministra spravodlivosti Viliama Karasa premiér uviedol, že je to človek, ktorý spája a toto prináša aj do rezortu spravodlivosti.

Ivana Korčoka, ministra zahraničných vecí, vymení vo funkcii Rastislav Káčer.

Nový minister zahraničných vecí Rastislav Káčer je podľa premiéra demokrat, ktorý dlhodobo presadzuje záujmy SR v zahraničí i doma. „Je to dlhoročný a uznávaný diplomat. Bol kľúčový vyjednávač vstupu Slovenska do NATO. Pôsobil ako veľvyslanec v USA, ale aj v Maďarsku, taktiež v Česku, kde slúžil až do dnešného dňa,” povedal Heger.

Dočasným ministrom školstva bude súčasný premiér Eduard Heger, nahradí tak odchádzajúceho Branislava Gröhlinga.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová prijala demisie a vymenovala nových členov vlády SR (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Kočner a Zsuzsová komunikovali o kožných chorobách či zuboch a prokurátorom dali prezývky

Heger sa taktiež vyjadril ku kritike SaS, ktorá tvrdí, že nevyužili leto na hľadanie nových ministrov. „Vraj sme nevyužili leto, aby sme dali nových nástupcov. Prioritou bolo zachovanie štvorkoalície. Bolo by nekorektné, ak by sme hovorili o nových ministroch, ak naším cieľom bolo zachovanie štvorkoalície. Nechceli sme vystavovať nových kandidátov ako nových ministrov, nebolo by to zodpovedné, ani seriózne ku koaličnej strane SaS,” uviedol.

Viac k témam: Koaličná kríza, Menšinová vláda Eduarda Hegera, rozpad vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger predstavil členov jeho menšinovej vlády. Kto sú noví ministri? (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií