Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger predstavil v Bôriku päť bodov zmeny koaličnej zmluvy. Aké riešenie krízy navrhuje? (video)

OĽaNO sa s hnutím Sme rodina a stranou Za ľudí zhodli, že SaS by mala ustúpiť od svojho ultimáta.

20.8.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) na rokovaní predstavil koaličným partnerom päť bodov zmeny koaličnej zmluvy. Prvý bod bol navrhnutý najmä strane SaS, a to výmena štátnych tajomníkov ministerstiev hospodárstva a financií.

V druhom bode navrhol, aby sa Igor Matovič (OĽaNO) a Richard Sulík (SaS) nezúčastňovali na koaličných radách. V rámci rád by mala vzniknúť aj rozhodcovská komisia, do ktorej by každá koaličná strana navrhla troch zástupcov, čiže by mala dvanásť členov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

V prípade rovnosti hlasov by rozhodujúce slovo mala SaS. Zaviedli by sa tiež určité sankcie. Štvrtým bodom je zadefinovanie konkrétnych opatrení na pomoc občanom počas energetickej krízy. Posledným bodom by bolo iné prerozdelenie ministerstiev.

OĽaNO sa s hnutím Sme rodina a stranou Za ľudí zhodli, že SaS by mala ustúpiť od svojho ultimáta. Heger doplnil, že dnes ide najmä o profesionalitu a zodpovednosť, osobné postoje musia ísť bokom.

https://cdnv.webnoviny.sk/sites/34/2022/08/borik_vlada_02.mp4

Viac k témam: Koaličná kríza, Rokovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger predstavil v Bôriku päť bodov zmeny koaličnej zmluvy. Aké riešenie krízy navrhuje? (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií