fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger: Slovensko plne podporuje udelenie štatútu kandidátskej krajiny na vstup do EÚ pre Ukrajinu

Ukrajina je podľa Eduarda Hegera pre Slovensko dôležitá nielen z hľadiska ekonomického rozvoja, ale aj z bezpečnostného hľadiska.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina je pre Slovensko dôležitá nielen z hľadiska ekonomického rozvoja, ale aj z bezpečnostného hľadiska. Slovensko preto plne podporuje myšlienku, aby bol Ukrajine udelený štatút kandidátskej krajiny na vstup do Európskej únie (EÚ).

Cesta do európskej rodiny

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to povedal pred začiatkom štvrtkového summitu Európskej rady, ktorý sa koná v Bruseli.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Sme za to, aby bol štatút kandidátskej krajiny udelený aj Moldavsku, a chceme dopomôcť aj Gruzínsku, aby sa mohlo čo najrýchlejšie ocitnúť na ceste do európskej rodiny,” povedal.

Bohaté skúsenosti s reformami

Heger doplnil, že Slovensko má bohaté skúsenosti s reformami, ktoré muselo podstúpiť pred svojím vstupom do EÚ. Vie tak týmto krajinám pomôcť v nastavení legislatívy a pri implementácii týchto reforiem.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Premiér zdôraznil, že už teraz mobilizuje na Slovensku podnikateľský sektor, zamestnávateľov a obchodné komory, aby našli spôsob, ako môže byť Slovensko zapojené do rekonštrukcie Ukrajiny.

„Naše firmy z toho môžu benefitovať a výrazne pomôcť Ukrajine. Ak sa nám podarí zdvihnúť úroveň Ukrajiny, tak bude ekonomicky prosperovať aj celé východné Slovensko,” dodal.

Prečítajte si tiež:
Irán kúpi od Rusov stíhačky Su-35, o vojenské lietadlá sa zaujímal aj v iných krajinách

Viac k témam: Brusel, Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt, Summit Európskej únie, Vstup Ukrajiny do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger: Slovensko plne podporuje udelenie štatútu kandidátskej krajiny na vstup do EÚ pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií