fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger: Ukrajinu budeme podporovať do úplného víťazstva, Slovensko sa postavilo na správnu stranu dejín

Snaha pomáhať Ukrajine upadla, varovala poslankyňa Kozelová z iniciatívy Misia.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Veríme vo víťazstvo Ukrajiny a budeme ju podporovať do úplného víťazstva. Na zhromaždení iniciatívy Dokončime to na bratislavskom Námestí SNP to v pondelok podvečer vyhlásil predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).

„Priatelia demokracie,“ oslovil premiér prítomných a pokračoval, že je hrdý na ľudí, ktorí prišli podporiť priateľov na Ukrajine.

Slovensko tiež zvádza svoj zápas

„Práve títo ľudia hrdinským spôsobom stále vytrvalo bojujú za naše hodnoty – slobodu a demokraciu, a žiaľ, platia za to svojím životom,“ hovoril Heger.

Ľuďom na námestí povedal, že práve vďaka nim sa Slovensko postavilo na správnu stranu dejín. „Slovensko tentokrát vo svojich dejinách nezaváhalo,“ poznamenal.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zhromaždenie iniciatívy Dokončime to na Námestí SNP v Bratislave (fotografie)

Podľa premiéra sa na Slovensku v súčasnosti zvádza zápas o právny štát a očistu spoločnosti. Varoval, že sa chcú k moci vrátiť ľudia, ktorí dovolili chápadlám mafie byť hlboko v štáte. „Ale my to nedovolíme,“ zdôraznil.

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus (SaS) vyhlásil, že sú to občania, ktorí umožnili Slovenskej republike nehanbiť sa.

Prečítajte si tiež:
Hrobka popradského kniežaťa sa po 16 rokoch konzervácie v nemeckých laboratóriách vracia na Slovensko

Hrozí humanitárna kríza

Podľa Klusa Slovensko má predsedu vlády s pevnými hodnotovými postojmi. Štátny tajomník vravel, že je hrdý aj na slovenských diplomatov, ktorí všade vo svete hovoria jedným hlasom, že Ukrajina „bojuje za nás“.

Poslankyňa Monika Kozelová (OĽaNO) z iniciatívy Misia na zhromaždení povedala, že snaha pomáhať Ukrajine upadla a že sa dostávame do situácie, keď hrozí humanitárna kríza, lebo sa minuli všetky zásoby.

„Tam už nemajú čo jesť, konzervy, ktoré ste dnes priniesli, poputujú do skladu v Hostomeli,“ uviedla Kozelová. Súčasťou zhromaždenia Dokončime bola totiž aj zbierka „dve konzervy pre Ukrajinu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: iniciatíva Dokončime to, rusko-ukrajinský konflikt, Zhromaždenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger: Ukrajinu budeme podporovať do úplného víťazstva, Slovensko sa postavilo na správnu stranu dejín © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií