fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger verí, že Chorvátsko nebude blokovať vstup Švédska a Fínska do NATO

Obe severské krajiny podali prihlášku do Organizácie Severoatlantickej zmluvy v stredu 18. mája.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.5.2022 (Webnoviny.sk) – Eduard Heger (OĽaNO) verí, že chorvátska vláda a chorvátsky prezident nájdu spoločnú reč a nebudú blokovať vstup Švédska a Fínska do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Premiér to skonštatoval vo svojom profile na sociálnej sieti. Apeluje na to, že Chorváti by si mali spomenúť na svoj vstup do Európskej únie (EÚ), s ktorým súhlasilo aj Švédsko a Fínsko.

„Slovensko sa vtedy veľmi angažovalo v prospech Chorvátov, s ktorými máme veľmi blízke vzťahy a také musia aj naďalej zostať. Švédsko a Fínsko sú veľmi vítanými kandidátmi na členstvo v aliancii,“ doplnil premiér. Zdôraznil, že vzhľadom na zemepisnú polohu, ekonomickú silu a dlhú demokratickú tradíciu sa vstupom Švédska a Fínska výrazne posilní európska bezpečnosť, a tým aj bezpečnosť Chorvátska.

Švédsko a Fínsko sa v dôsledku agresie Ruskej federácie na Ukrajine rozhodlo pre vstup do NATO. Prihlášku do rúk generálneho tajomníka aliancie Jensa Stoltenberga podali zástupcovia oboch krajín v stredu 18. mája.

Viac k témam: vstup do NATO, Vstup Fínska do NATO, vstup Švédska do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger verí, že Chorvátsko nebude blokovať vstup Švédska a Fínska do NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Hygienici upozorňujú na ďalšie nebezpečné kozmetické výrobky, môžu spôsobiť podráždenie kože
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií