fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger vyzval politikov, aby sa správali k médiám s úctou. Zamestnanie novinárov je nesmierne dôležité

Bez úcty k médiám podľa premiéra nemožno totiž hovoriť o vyspelej spoločnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.5.2022 (Webnoviny.sk) – Predsedu vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) vyzval svojich politických kolegov, aby sa správali k médiám s úctou, pretože slovník politikov je zrkadlom spoločnosti. Podľa neho môžu ísť príkladom v komunikácii s verejnosťou, alebo naopak môžu podnecovať k nenávisti. Uviedol tak vo svojom profile na sociálnej sieti pri príležitosti Svetového dňa slobody tlače.

Bez úcty k médiám podľa premiéra nemožno totiž hovoriť o vyspelej spoločnosti. Ako vysvetlil, iba vyspelá spoločnosť dokáže niesť pálčivé alebo kritické otázky s rešpektom a nadhľadom.

Heger konštatoval, že povinnou výbavou každého politika alebo verejne činnej osoby by mal byť rešpekt a nadhľad, pretože úlohou médií nie je slúžiť politikou, ale vytvárať verejnú mienku, pýtať sa a vyhodnocovať službu politikov pre krajinu. Dôvodom je, že len slobodné médiá zaistia kontrolu nad zneužívaním štátnej moci.

„Každou jednou urážkou vytvárame dešpekt k práci novinárov. Pravdou však je, že ich zamestnanie je nesmierne dôležité pre zdravé fungovanie demokratického štátu. Preto vážme slová a pristupujme k našim výrokom zodpovedne,“ uzavrel.

Viac k témam: Sloboda médií
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger vyzval politikov, aby sa správali k médiám s úctou. Zamestnanie novinárov je nesmierne dôležité © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Združenie miest a obcí Slovenska posiela ďalšie peniaze samosprávam hraničiacim s Ukrajinou
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií