Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hegera prekvapilo, že strana SaS nepodporila otvorenie schôdze, s ich hlasmi vraj rátali (video)

Predseda vlády sa nechcel vyjadrovať k tomu, či by si v prípade úspešného odvolania ministra financií Igora Matoviča v parlamente vedel predstaviť návrat ministrov SaS do vlády.

14.9.2022 (Webnoviny.sk) – Premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) prekvapilo, že strana Sloboda a Solidarita (SaS) nepodporila otvorenie schôdze Národnej rady SR. S hlasmi SaS rátali ako pri otváraní schôdze, tak aj pri prvých čítaniach zákonov predložených na septembrové rokovanie parlamentu.

Dôkaz, že nejdú s fašistami

Heger na tlačovej besede po rokovaní vlády SR spomenul najmä vládne návrhy zákonov, u ktorých podporu SaS očakávali, keďže boli vo vláde v čase ich kreovania. Nechcel sa vyjadrovať k tomu, či by si v prípade úspešného odvolania ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) vedel predstaviť návrat ministrov SaS do vlády.

Neúspech pri otváraní schôdze Národnej rady SR je podľa premiéra dôkazom, že koalícia nefunguje s podporou fašistov.

Budaj ich vyzýva na dohodu

Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) vyzval na dohodu o tolerancii k menšinovej vláde. Rovnako vyzval Richarda Sulíka (SaS) k dohode a dodal, že sa nemôže správať ako protidemokratická opozícia.

Podľa Budaja je aj Sulíkovým záujmom, aby Slovensko zvládlo zimu. Doplnil, že ani predčasné voľby nebudú rýchlejšie ako zima a Sulík je povinný ponúknuť kompromis. Túto povinnosť má ale aj trojkoalícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koaličná kríza, Menšinová vláda Eduarda Hegera, Rokovanie NR SR, rozpad vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Hegera prekvapilo, že strana SaS nepodporila otvorenie schôdze, s ich hlasmi vraj rátali (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií